reklama

iFixit rozebral Galaxy Fold a definoval hlavní problém

iFixit rozebral Galaxy Fold a definoval hlavní problém
2019-04-28T10:39:14+01:00
• 28. 4. 2019

Kuchtíky ze zahraničního serveru iFixit jistě znáte. Jejich úkolem je rozebírání žhavých novinek – iPhone XS, Apple Watch Series 4 a další. Výsledkem je konečné hodnocení, které popisuje, jak snadno či obtížně lze daný produkt rozmontovat, respektive opravit.

iFixit také kontroluje veškeré komponenty, které zařízení obsahuje – výrobci nám totiž rádi uvádí jiné specifikace, než které jsou doopravdy použité. Tým ze zahraničního serveru velmi rád „kuchá“ nejen zařízení s logem nakousnutého jablíčka, ale také ostatní produkty. A tak do své tradiční disciplíny zařadil i zbrusu nový Galaxy Fold od společnosti Samsung.

Galaxy Fold má závažné problémy s displeji

Samsung byl nucen pozastavit výrobu a prodej svého revolučního produktu pod názvem Galaxy Fold. To ale neznamená, že by iFixit nemohl udělat svou práci včas a pořádně. 

Dle zahraničního serveru iFixit má problém s displeji na svědomí jeden z hlavních procesů – Samsung nedostatečně zařízení otestoval v běžném provozu. Galaxy Fold navíc nemá dostatečnou ochranu proti vniknutí nečistot, které by mohly zařízení, respektive displej znatelně poškodit. S tímto tvrzením přišel právě zmíněný iFixit. 

Ten mimo jiné ve své zprávě uvedl, že zařízení disponuje příliš velkým množstvím děr, kterými se malé částice mohou dostat až k zobrazovacímu OLED panelu. A právě tímto způsobem může dojít ke zničení displeje. 

Navíc bylo odhaleno, že mezi pantem a zobrazovacím panelem je malá mezera. I touto cestou se mohou mikročástice dostat k displeji. Co se týká složitosti opravitelnosti zařízení, udělil iFixit hodnocení 2/10. Jedná se tedy o velmi těžce opravitelný kousek.

Samsung sice pozastavil zahájení prodeje, ale zároveň konstatoval, že dojde k úpravě zařízení. S největší pravděpodobností dojde ke změně konstrukce. Očekáváme, že se Samsung pokusí eliminovat co nejvíce děr, aby se nečistoty nedostaly k displeji.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim