reklama

Huawei P Smart Z by měl nabídnout vysouvací fotoaparát

Huawei P Smart Z by měl nabídnout vysouvací fotoaparát
2019-05-08T19:57:26+01:00
• 26. 4. 2019

S chladnou hlavou můžeme říci, že jasně dominujícím trendem v rámci mobilních telefonů byl výřez v displeji. Tento trend odstartovala společnost Apple, která výřez uvedla v rámci svého tehdejšího vlajkového modelu iPhone X.

Postupem času se výřez dostával i na konkurenční telefony, zpravidla s operačním systémem Android. Nyní se ale zdá, že se nám tu pomalu a jistě rýsuje další designový prvek. Tím by měl být skrytý přední fotoaparát. 

Vůbec poprvé jsme koncept vysouvacího mechanismu pro přední fotoaparát viděli v případě modelů Vivo NEX S a NEX A. Následně jsme jej spatřili u telefonů značky Xiaomi, Oppo a nedávno také u Galaxy A80. S touto konstrukční vychytávkou si nyní dokonce pohrává také společnost Huawei. 

Huawei P Smart Z nabídne krásný design

Na internetu se totiž objevila fotografie zachycující dosud nepředstavený kousek pod názvem Huawei P Smart Z. Ten by dle dostupných informací měl nabídnout poměrně masivní 6,59palcový displej s minimálními rámečky, viz přiložený snímek výše. Kromě toho by měl telefon disponovat velmi malým čelním vysouvacím mechanismem, který v sobě bude ukrývat fotoaparát pro vytváření selfie snímků. 

Na zadní straně telefonu by se pak měl nacházet vertikálně uspořádaný duální fotoaparát s rozlišením 16 + 2 megapixelů. V tomto případě bude druhý snímač sloužit jako senzor hloubky. Co se týče dalších specifikací, vypadá to, že srdcem modelu P Smart Z bude procesor Kirin 710. O dočasně spuštěné aplikace se pak s největší pravděpodobností bude starat operační paměť s kapacitou 4 GB. Výrobce mimo jiné implementuje vnitřní 64GB úložiště pro soukromá data, které bude samozřejmě možné rozšířit pomocí microSD karty, a to až o dalších 512 GB. 

K dispozici údajně bude i nejnovější verze operačního systému Android, přesněji 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.1. Najdeme zde ale také zastaralý 3,5mm jack konektor pro připojení drátových sluchátek a velkou 4000mAh baterii. 

Huawei P Smart Z by mÄ›l bĂ˝t oficiálnÄ› pĹ™edstaven v prĹŻbÄ›hu příštĂ­ho mÄ›sĂ­ce. OÄŤekává se, Ĺľe dorazĂ­ hned ve tĹ™ech barevnĂ˝ch variantách – Midnight Black, Emerald Green a Sapphire Blue – a cena se bude pohybovat okolo 210 EUR (zhruba 5 250 KÄŤ bez DPH).

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim