reklama

Huawei P Smart Z by měl nabídnout vysouvací fotoaparát

Huawei P Smart Z by měl nabídnout vysouvací fotoaparát
2019-05-08T19:57:26+02:00
• 26. 4. 2019

S chladnou hlavou můžeme říci, že jasně dominujícím trendem v rámci mobilních telefonů byl výřez v displeji. Tento trend odstartovala společnost Apple, která výřez uvedla v rámci svého tehdejšího vlajkového modelu iPhone X.

Postupem času se výřez dostával i na konkurenční telefony, zpravidla s operačním systémem Android. Nyní se ale zdá, že se nám tu pomalu a jistě rýsuje další designový prvek. Tím by měl být skrytý přední fotoaparát. 

Vůbec poprvé jsme koncept vysouvacího mechanismu pro přední fotoaparát viděli v případě modelů Vivo NEX S a NEX A. Následně jsme jej spatřili u telefonů značky Xiaomi, Oppo a nedávno také u Galaxy A80. S touto konstrukční vychytávkou si nyní dokonce pohrává také společnost Huawei. 

Huawei P Smart Z nabídne krásný design

Na internetu se totiž objevila fotografie zachycující dosud nepředstavený kousek pod názvem Huawei P Smart Z. Ten by dle dostupných informací měl nabídnout poměrně masivní 6,59palcový displej s minimálními rámečky, viz přiložený snímek výše. Kromě toho by měl telefon disponovat velmi malým čelním vysouvacím mechanismem, který v sobě bude ukrývat fotoaparát pro vytváření selfie snímků. 

Na zadní straně telefonu by se pak měl nacházet vertikálně uspořádaný duální fotoaparát s rozlišením 16 + 2 megapixelů. V tomto případě bude druhý snímač sloužit jako senzor hloubky. Co se týče dalších specifikací, vypadá to, že srdcem modelu P Smart Z bude procesor Kirin 710. O dočasně spuštěné aplikace se pak s největší pravděpodobností bude starat operační paměť s kapacitou 4 GB. Výrobce mimo jiné implementuje vnitřní 64GB úložiště pro soukromá data, které bude samozřejmě možné rozšířit pomocí microSD karty, a to až o dalších 512 GB. 

K dispozici údajně bude i nejnovější verze operačního systému Android, přesněji 9 Pie s nadstavbou EMUI 9.1. Najdeme zde ale také zastaralý 3,5mm jack konektor pro připojení drátových sluchátek a velkou 4000mAh baterii. 

Huawei P Smart Z by měl být oficiálně představen v průběhu příštího měsíce. Očekává se, že dorazí hned ve třech barevných variantách – Midnight Black, Emerald Green a Sapphire Blue – a cena se bude pohybovat okolo 210 EUR (zhruba 5 250 Kč bez DPH).

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat