reklama

Google vydal aplikaci WifiRttScan pro testovací účely

Google vydal aplikaci WifiRttScan pro testovací účely
2019-04-15T09:35:27+01:00
• 15. 4. 2019

Není to tak dávno, co jsme se dozvěděli, že Google ukončuje projekt Nearby, který měl napomoci s lokalizací uvnitř budov a rozesíláním informací uživatelů, například v obchodech. Hlavní důvod ukončení byl spojen se spamem. Nyní jsme se dočkali poměrně zajímavé náhrady, která by mohla uspět, ale je potřeba dovybavit zmíněná nákupní centra. Kvůli testování jsme se tak dočkali aplikace WifiRttScan.

WifiRttScan od Googlu

Nová aplikace vznikla jen za účelem testování technologie Wi-Fi RTT (Round Trip Time), která je obsažena v Androidu 9 Pie a je postavena na protokolu 802.11mc. Díky této novince lze přesněji určit polohu zařízení uvnitř budov.

Aby vůbec mohl být mobilní telefon lokalizován pomocí Wi-Fi RTT, je zapotřebí, aby měl mobil přístup k minimálně třem přístupovým bodům, která navíc podporují nový standard. Mobilní telefon díky tomu může získat informace jako zeměpisná šířka, délka nebo nadmořská výška, pokud je zde podpora. Samotná přesnost lokalizace by měla být mezi jedním až dvěma metry.

Nová aplikace WifiRttScan je sestavena, aby napomáhala s budovám takovým sítí a je spíše jen pro testovací účely. Google ji ale nijak neomezuje a vydal její zdrojové kódy, aby si kdokoliv mohl vytvořit svou vlastní.

Je evidentní, že se jedná o začátek nového lokalizačního systému. Na straně uživatelů je podmínka jen ve verzi systému, minimálně Android 9 Pie. Na straně majitelů budov jsou již větší náklady. Pro podporu musí vybavit síť přístupovými body s podporou nové technologie.

logo-app WifiRttScan App Developed with Google Zdarma ANDROID

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim