reklama

Google končí s Nearby notifikacemi

Google končí s Nearby notifikacemi
2018-10-25T21:02:10+02:00
• 26. 10. 2018

Před třemi lety Google představil Nearby Notifications jakožto službu, která měla umožnit lepší získání informací o blízkých místech, podnicích a jiných službách. Ve své podstatě mohl malý vysílač vyslat do jakéhokoliv zařízení s Androidem notifikaci s informacemi nebo odkazem na stránku.

Už žádná Nearby upozornění

Samotné použití znělo celkem výborně. Představte si, že jste v muzeu a místo hledání plánku jste obdrželi do mobilního telefonu notifikaci umožňující zobrazení webové verze. Díky tomu jste nemuseli nic hledat a vše jste mohli mít po ruce. Google se snažil tuto službu upravovat a vylepšovat. Bohužel aktuální stav nesplňuje požadavky Googlu na úspěšnou službu.

Nearby

Hlavním problémem byla míra spamu, která se v poslední době zvýšila na takovou úroveň, že služba začala být spíše otravná než užitečná. I přes snahy Googlu došlo k větší míře zneužívání. I přes snahy modifikovat samotnou službu se nakonec došlo k rozhodnutí, že Nearby Notifications končí 6. prosince tohoto roku.

Uživatele to nijak nepostihne, jednoduše již ve svém mobilním telefonu neuvidí podobné notifikace. Vývojáři se ale budou muset přizpůsobit. Stále budou mít k dispozici API Nearby Messages a Connections, ale jsou určeny jen pro komunikaci ze zařízení do zařízení.

Zdroje: beaconsage.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim