reklama

Do Google Map zřejmě zamíří více reklam

Do Google Map zřejmě zamíří více reklam
2019-04-12T06:40:30+01:00
• 12. 4. 2019
3

Nic není zadarmo a u služeb to platí dvojnásob, jelikož je někdo musí udržovat, budovat a zaštiťovat. Právě Gogole Mapy jsou zdarma pro běžné uživatele, takže se není čemu divit, že služba jako taková obsahuje reklamy. Díky příjmům Google může investovat do služby jako takové a vylepšovat ji. Nyní se ukazuje, že se v budoucnu může objevit více reklam.

Google Mapy s větší dávkou reklam?

Vysoce postavení manažeři z Googlu nastiňují, že bychom se mohli v budoucnu dočkat většího počtu reklam, ale zároveň ubezpečují, že nechtějí narušit uživatelskou zkušenost. Například u navigování jsou velmi opatrní a nechtějí zde příliš zasahovat, jelikož by to mohlo mít velký dopad na uživatelskou zkušenost.

Nepůjde zde jen o množství reklam v podobě zvýrazněných mít na mapě nebo při vyhledávání. Je docela možné, že se setkáme s reklamou i na produkty, které je možné zakoupit na konkrétním místě. Případně v mapách uvidíte zvýrazněný bod jako firmu reklamy.

Ukázka z dřívějšího testu

Google evidentně chce zvýšit příjmy z této populární služby, která v určitém pohledu dominuje trhu. V Googlu podle všeho již nějakou dobu pracují na nových formátech reklam, které by se mohly začít objevovat možná již tento rok.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Sepp Winkler

12. 4. 2019, 14:08

Každá zadarmo aplikácia by povinne mala mať platený variant bez reklamy. Tak by mohli byť spokojní všetci. BTW, ak to bude dotieravé, tak sa im vykašlem na recenzie a vyzývam všetkých, aby tak urobili. A môžu mať svoje holé mapy…

Richard Fabián

12. 4. 2019, 22:16
Android aplikace

co člověku brání si koupit třeba sygic? Já jej mám a jako navigace výborný

Ivan Zajan

12. 4. 2019, 11:31
Android aplikace

Hmm, nejdřív smažou G+, a teď nacpou reklamy do map!!! Jasně, živit se musí, ale tenhle způsob?! Ať jdou .. ……!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim