reklama

Youtube vládne mobilnímu stahování dat

Youtube vládne mobilnímu stahování dat
2019-03-25T09:44:02+02:00
• 25. 3. 2019
1

Mobilní internet se pomalinku stává čím dál více dostupnější pro všechny země, byť zde stále máme problém s nastavenými datovými balíčky. Dnes se ale budeme věnovat mobilnímu připojení z pohledu vytíženosti, zejména v případě stahování dat.

Youtube je číslo jedna

Asi nikoho nepřekvapí, že číslem jedna je služba Youtube, která dominuje s 37% podílem v případě objemu stažených dat v globálním měřítku. Na druhém místě je samotná sociální síť Facebook, která pokrývá 8,4 %, byť videa této sítě mají daleko menší zastoupení, konkrétně 2,5 %.

Youtube

Třetí místo obsadila služba Snapchat, za kterou je Instagram s 5,7 %- Největší streamovací video služba Netflix má „pouze“ 2,4 %. Samotné procházení webových stránek nespotřebovává tolik, jedná se jen o 4,6 % stahovaných dat. Youtube sám o sobě vládne na všech trzích, aspoň v případě stažených dat. Pouze na jednom trhu má Youtube prvenství i v odesílaných datech, viz obrázek níže.

Jak je vidět, tak odesílání dat ze zařízení není konzistentní napříč oblastmi. V USA převládá iCloud, v Evropě je to sociální síť Instagram a Jižní Americe je to sám Google. V arabské části světa je to kupodivu Snapchat.

Data pocházejí od společnosti Sandvine, která se zaměřila na mobilní datový provoz za rok 2018. Nepředpokládá se, že by byl Youtube nějak moc ohrožen v následujících letech, byť změna na lepší kodeky může snížit podíl v tomto přehledu.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Daniel Moore

VIP 27. 6. 2020, 21:28

https://stahovani-youtube.eu nic víc nepotřebuješ

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim