Razer Phone 3 bude, ale asi ne letos aktualizováno

Razer Phone 3 bude, ale asi ne letos [aktualizováno]
2019-03-28T06:25:57+02:00
• 28. 3. 2019

Aktualizováno 28. 3.

Kolem nováčka na trhu se smartphony se nyní spekuluje, jestli vůbec vydá třetí generaci herního mobilu. Z rozhovoru pro web Engadget sice nevyplývá nic konkrétního, ale jakoby CEO společnosti Razer naznačil, že se letos nedočkáme nového smartphonu.

Přímo tvrdí, že by si letos rozhodně koupil 5G mobil, zejména herní, ale nejsou k dispozici mobilní sítě. Na druhou stranu není moudré kupovat 4G herní mobil. Jakoby mezi řádky tvrdil, že Razer Phone 3 přijde v roce 2020 s podporou 5G.

Současný model Razer Phone 2 neztrácí příliš na výkonu a na trhu nejsou hry, které by potřebovaly lepší hardware, než co je obsažen u druhé generace. Takže vyčkání do příštího roku nemusí nutně znamenat něco špatného.

Aktualizováno 19. 3.

Minulý měsíc se objevily informace naznačující, že se nedočkáme třetího pokračování smartphonu od společnosti Razer. Web DigiTimes uvádí, že společnosti Asus a Razer vyjednávají s herním distributorem Tencent, což by mělo vést k většímu rozmachu herních mobilních telefonů na čínském trhu.

DigiTimes taktéž dodává, že se stále pracuje na třetí generaci smartphonu Razer, přičemž uvedení bude někdy v tomto roce, ale zatím nebylo stanoveno datum. Zjevně mírné přesunutí lidí z týmu kolem mobilních telefonů u firmy Razer nebude mít za následek ukončení mobilní divize. Novinka vy se měla jmenovat Razer Phone 3.

Původní článek 22. 2.

Není to tak dlouho, co Razer vstoupil na trh s telefony. Díky svým dvěma modelům, Razer Phone a Razer Phone 2, se podílel na vývoji představy toho, jakým směrem by se herní telefony mohly vyvíjet. Bohužel to nyní vypadá, že firma mění strategii okolo tohoto odvětví. Zdroje a dokonce i oficiální vyjádření firmy totiž naznačuje, že nejenom vývoj Razer Phone 3 byl zrušen, ale celá mobilní divize Razeru se pravděpodobně nebude těšit dlouhé budoucnosti.

Snaha se cení, ovšem každá firma musí vydělávat

Počáteční zprávy od Droid-Life naznačily zrušení vývoje dalšího modelu Razer Phone, spolu s poměrně značným (alespoň pro takto velkou firmu) propouštěním, konkrétně 30 zaměstnanců. To se týkalo právě hlavně mobilní divize Razeru. Následný průzkum těchto zpráv vedl také ke zjištění, že několik vývojářů, kteří pracovali na posledním modelu, opustili firmu již na začátku měsíce.

Krátce na to se objevilo i tiskové prohlášení, ve kterém Razer přímo specifikuje důvody, proč se rozhodl pro tuto změnu strategie. Jedním z hlavních důvodu jsou výnosy mobilní divize. Razer zřejmě očekával výrazně lepší tržby, a když se tak nestalo, firma raději projekt zrušila. V prohlášení také stojí, že bude Razer i nadále investovat do mobilního odvětví. A to jak po stránce hardwaru, tak softwaru. Vlastní herní mobil ale asi zase jen tak nevydají.

Ovšem ne všichni zaměstnanci mobilní divize firmu opustili. Někteří byly jen přeloženi k jiným projektům, a to hlavně v PC divizi, která se zdá být stále velmi silná. Celý koncept Razer Phone firma také úplně neopustí, ovšem co to znamená například pro Projekt Linda, to se zatím neví.

Pokud jste ovšem fanoušky současného modelu Razer Phone 2, nezoufejte. Razer bude tento model nadále prodávat, a dokonce bude poskytovat aktualizace i přes značné omezení své mobilní divize. Například příští týden by na Razer Phone 2 měla vyjít aktualizace na Android Pie.

Zdroje: droid-life.com, 9to5google.com, xda-developers.com, engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat