reklama

Apple bude opravovat iPhone i s neoriginální baterií

Apple bude opravovat iPhone i s neoriginální baterií
2019-03-10T09:59:35+02:00
• 10. 3. 2019
1

Jablečná společnost nedávno změnila svou dlouhodobou politiku. Tento krok má vliv nejen na budoucnost financí z produktů a služeb s logem nakousnutého jablka, ale také na dodávky hardwaru. 

A právě tento krok nese první ovoce. Na internetu se totiž objevila informace, že Apple nově začal opravovat i iPhony, které jsou vybaveny bateriemi třetích stran, a to jak ve svém Genius Baru, tak také v autorizovaných prodejnách – iStyle a podobně. 

iPhone s neoriginální baterií bude mít prostor pro opravu

Jedná se ale o poměrně logický krok. Apple totiž před několika měsíci spustil nový výměnný program, díky kterému si mohl majitel iPhonu nechat vyměnit baterii za pár desítek korun (29 dolarů). Zde ale americký technologický gigant narazil, neboť tento program se ukázal jako velmi nákladný.

S touto informací přišel zahraniční server MacRumors, který dokonce získal i interní kopii dokumentů, ve kterém jsou změny detailněji popsány. Znamená to tedy, že Apple konečně bude opravovat telefony nakousnutého jablka, které disponují neoriginální baterií, a to i v případě, že problém nebude spojen s baterií.

Americký technologický gigant doposud odmítal opravovat iPhone, který byl vybaven neoriginální baterií – i v případě, že se problém netýkal akumulátoru. Tento krok tedy vítáme s otevřenou náručí.

Zajímavé také je, že pokud se zjistí, že i po výměně byla baterie nekvalitní, zákazník bude mít možnost získat zcela nový telefon (model za model). Údajně v loňském roce Apple vyměnil více než 11 mil. kusů baterií. Jedná se samozřejmě o vysoké číslo, ovšem za vše může zpomalování iPhonů. 

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Pavel Šticha

10. 3. 2019, 19:21

Hlavně že né kladivem to by byli 1 a na vždy opravené

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim