reklama

Microsoft přináší Android aplikace pro Windows 10, díky zrcadlení obrazovky

Microsoft přináší Android aplikace pro Windows 10, díky zrcadlení obrazovky
2019-03-19T15:39:19+02:00
• 19. 3. 2019
3

Americká akciová společnost Microsoft, která se například v minulosti podílela na rozšíření internetu, tento týden začala testovat zbrusu novou aktualizaci pro aplikaci Your Phone. Tato aplikace pro Windows 10 byla vůbec poprvé oznámena začátkem loňského roku a jejím hlavním úkolem je umožnit uživatelům posílání notifikací a zpráv z Android zařízení na PC.

Microsoft připravil zrcadlení obrazovky

Uživatelé operačního systému Android navíc nově mohou například zrcadlit obrazovku svého mobilního telefonu do desktopu s Windows 10. Tato funkce bude k dispozici v průběhu tohoto týden, ovšem pouze pro Windows Insiders. 

Je však třeba podotknout, že vůbec poprvé byla tato funkce představena v průběhu října loňského roku, přičemž až nyní se konečně dostává mezi první uživatele. Jedná se ale v praxi o velmi zajímavý nástroj. 

Ve finále tato novinka funguje tak, že uživatel může zrcadlit obrazovku telefonu přímo na počítač s Windows 10. Díky tomu pak může nahlédnout do seznamu Android aplikací. A i přesto, že jde jen o zrcadlení obrazovky, můžete Android aplikace spouštět skrze Windows 10. Tuto novinku bude ze začátku podporovat jen hrstka mobilních telefonů – Samsung Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S9 a Galaxy S9+. V budoucnu by měla být samozřejmě podpora zařízení rozšířena. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Janek Fanek

20. 3. 2019, 9:56

Mohla by to být dobrá služba, zkušenost radí “ nejásej“. Bude záležet na uživatelské prospěšnosti a jednoduché ovladatelnosti. Pokud to zase uklouzne do manuálu pro vyspělé IT odborníky, pak tu žádná šance pro běžného uživatele není. Uvidíme?

Tomáš Kohout

20. 3. 2019, 1:51

Kdo chce na PC mít notifikace ze smartphonu – používá Push Bullet.
Kdo chce smartphone zrcadlit a ovládat z PC – má Team Viewer.

bert bert

19. 3. 2019, 19:10
Android aplikace

to už mělo být dávno!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim