reklama

Letos se údajně dočkáme telefonů se 100Mpx fotoaparáty

Letos se údajně dočkáme telefonů se 100Mpx fotoaparáty
2019-03-17T16:29:37+02:00
• 17. 3. 2019

Zatím to vypadá, že se tento rok máme opravdu na co těšit. Nejen, že nás čeká pořádná várka ohebných telefonů, ale údajně se můžeme těšit i na válku v počtu megapixelů. V posledních měsících jsme se dočkali modelů s 32 a 48Mpx fotoaparáty, přičemž jejich počet bude jen stoupat. 

Výrobci chytrých telefonů se dle všeho budou snažit předhánět v tom, kdo nabídne více megapixelů u svého fotoaparátů. S touto překvapivou informací přišel samotný ředitel společnosti Qualcomm, Judd Heape, který prohlásil, že 48Mpx fotoaparát není ani zdaleka letošním vrcholem. Dle jeho slov bychom se již letos měli dočkat telefonů s 64 a 100Mpx fotoaparáty. 

Fotoparát aneb prostor pro získání financí

Žádných konkrétních podrobností jsme se samozřejmě nedočkali, a to výhradně z důvodu podepsaných smluv mezi Qualcommem a dalšími společnostmi. Na druhou stranu už nyní víme, že se nebude jednat o jednorázový nárůst, ale dlouhodobý trend. 

Qualcomm uveřejnil seznam chipsetů podporujících 192MPix fotografování

Fotoaparáty s ultra vysokým rozlišením umožňují zaznamenávat detailnější snímky ve dne, ovšem při slabším osvětlení obvykle trpí tzv. šumem, a to hlavně z důvodu menšího počtu megapixelů. Dnešní 48megapixelové senzory naštěstí nabízejí technologii pro sdružování pixelů – jinými slovy kombinuje data ze čtyř malých pixelů do jednoho, čímž je získán lepší výkon při slabém osvětlení. 

Otázkou je – opravdu je nutné navyšovat takovým razantním způsobem počet megapixelů? Pravděpodobně ano, neboť OEM výrobcům jde primárně o zisk financí. A zde, zdá se býti cesta. Na druhou stranu je samozřejmě nutné podotknout, že například takový Google nabízí nejlepší snímky na trhu bez nutnosti XY pixelů. 

Jeho vlajkový model Pixel 3 je vybaven 12megapixelovým fotoaparátem, přičemž je zde k dispozici speciální technologie Night Sight, která dopomáhá získat mnohem více detailů při nočním focení. 

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim