reklama

Firefox Send se může stát jednoduchou a užitečnou službou

Firefox Send se může stát jednoduchou a užitečnou službou
2019-03-15T16:36:34+01:00
• 15. 3. 2019

Nedávno jsme vás informovali, že Dropbox zavedl omezení na účty zdarma. V oblasti cloudových úložišť najdeme dost alternativních služeb, ale za každou novinku můžeme být rádi. Nyní spouští svou verzi Mozilla, byť se nejedná o běžné úložiště. Novinky se jmenuje Firefox Send a nabízí možnost sdílení souborů prostřednictvím sebe destrukčních odkazů. Nejedná se tak o konkurenci Google Disku nebo Dropboxu, ale jako alternativa pro jednoduché sdílení se může zalíbit nejednomu uživateli.

Firefox Send

Mozilla novinku vyvíjela nějakou dobu a doposud se jednalo o experimentální funkci. Nyní došlo ke spuštění stabilní varianty, která je dostupná pro každého. Firefox Send (send.firefox.com) je k dispozici zatím jen prostřednictvím webové stránky, ale později se dočkáme i aplikace pro Android, byť v beta verzi.

Firefox Send nabízí možnost sdílení souborů o celkové velikosti 1 GB. Pokud se přihlásíte, respektive si vytvoříte účet, můžete sdílet až 2,5 GB. Lze nahrát několik souborů najednou a následně je odeslat skrze jeden odkaz. Zde si můžete vybrat, jak dlouho bude odkaz fungovat. V základu se nabízí omezená na počet stažení, kde je možnost jednoho stažení nebo až 100 stažení. Případně si můžete vybrat časové omezení, kde jsou hodnoty 5 minut, hodina, den nebo 7 dní. Firefox uvádí, že po přihlášení získáte tyto výhody:

  • Sdílejte soubory o velikosti až 2,5 GB
  • Sdílejte soubory s více lidmi
  • Odkazy platné až 7 dní
  • Správa sdílených souborů z jakéhokoliv zařízení
  • Více informací o dalších službách od Mozilly

Služba dobře funguje i na mobilním telefonu, přičemž se zatím nabízí jen možnost umístění na plochu. Díky tomu dostane online aplikaci pro jednoduché sdílení. Sice Firefox Send nenabízí tolik funkcí a možností jako jiné cloudové služby, ale některým uživatelům může takto jednoduchá novinka vystačovat.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit