reklama

Trh s chytrými hodinkami má za sebou úspěšný rok

Trh s chytrými hodinkami má za sebou úspěšný rok
2019-03-03T18:34:50+02:00
• 3. 3. 2019

Nejnovější analýza trhu s chytrými hodinkami, kterou teprve nedávno vydala známá společnost Strategy Analytics, odhaluje rekordní čísla v dodávkách zařízení. V celkovém srovnání všichni výrobci dokázali navýšit čísla, ale díky rozdílnému tempu se začínají měnit podíly jednotlivých firem. Absolutně největší propad pociťuje kalifornský Apple, jemuž nejvíce začíná šlapat na paty velký konkurent v podobě Fitbitu.

Samsung v těsném závěsu

První příčka zatím stále patří Applu, který v meziročním (2017/2018) srovnání dodal o 4,8 milionů více hodinek, ale přitom mu neuvěřitelně klesl podíl o -10,4 % na rovných 50 %. Významný díl z koláče podílu jim ubral Fitbit, protože dodal o 5 milionů více zařízení, což zároveň odpovídá navýšení celkového podílu o 10,5 %. Třetím zástupcem v pořadí je jihokorejský Samsung, u něhož dochází spíše k setrvalému stavu s minimálními výkyvy.

Za vše mluví skromné navýšení dodávek o 2,2 milionů zařízení a posílení podílu o 1,2 % na celkových 11,8 %. V konečném součtu bylo během roku 2018 dodáno navíc 15,7 milionů zařízení oproti roku 2017, kdy velkou měrou přispělo poslední čtvrtletí roku 2018, a to bylo dodáno o 6,6 milionů více hodinek. V letošním roce analytici ze Strategy Analytics věří chystaným Galaxy Watch Active od Samsungu, takže by se mohli posunovat před Fitbit.

Zdroj: businesswire.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim