reklama

Chrome testuje gesta jako náhradu tlačítek „zpět“ a „dopředu“

Chrome testuje gesta jako náhradu tlačítek „zpět“ a „dopředu“
2019-03-22T17:12:13+01:00
• 22. 3. 2019

Zdroj: Google

V poslední době se objevuje hodně novinek ve webovém prohlížeči Chrome, ale zpravidla jde o změny designu, případně přeuspořádání ovládacích prvků. Nyní se testují nová gesta, která by mohla v dohledné době zavítat do beta verze a následně do stabilního Chromu. Ještě nějakou dobu se bude ale jednat o experimentální funkce.

Chrome a gesta

Již nyní Chrome disponuje několika gesty ve stabilní verzi. Všechny jsou orientované v oblasti adresního řádku. Gesty vlevo a vpravo se můžete přesouvat mezi otevřenými záložkami, gestem dolů zobrazíte všechny otevřené webové stránky. V rámci experimentů jsou k dispozici ještě další gesta, která slouží pro přesun v rámci historie konkrétní otevřené webové stránky.

Gestem od levého okraje do středu webové stránky se dostanete zpět v procházení. Nazpět můžete použít opačné gesto. Právě z pravé strany bude možný posun, jen když se budete vracet zpět. Tato funkce vychází z historie prohlížení.

Pro aktivaci musíte zadat do prohlížeče adresu chrome://flags  a následně vyhledat položku „Overscroll history navigation“. Dříve bylo možné aktivovat tuto funkci u položky „History navigation with gesture“. Po restartování prohlížeče budou nová gesta dostupná.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim