reklama

Gboard pro iOS se dočkal podpory haptické zpětné vazby

Gboard pro iOS se dočkal podpory haptické zpětné vazby
2019-02-17T14:19:34+02:00
• 17. 2. 2019

Taptic Engine tu s námi je již tři roky. V roce 2016 totiž společnost Apple představila svůj první vlajkový model, který byl touto technologií vybaven. Pokud se vrátíme o tři roky zpět, zjistíme, že prvním tímto modelem byl iPhone 7 a iPhone 7 Plus. 

Celý operační systém iOS je pro tuto technologii speciálně přizpůsoben, to samé platí pro mobilní aplikace. Ovšem některé iOS klávesnice tuto technologii nepodporovaly, tedy haptickou zpětnou vazbu. Společnost Google se konečně po třech letech rozhodla aktualizovat svou klávesnici Gboard a tuto podporu implementovat. 

Gboard pro iOS se dočkal dalších změn

Podporou haptické zpětné vazby je vybavena verze 1.40. Pokud tedy tuto funkci aktivujete, při každém stisku klávesy dostanete krátkou vibraci do prstů. Klepnout tak můžete na jakékoliv písmeno, číslo, či dokonce i symbol. 

Haptické zpětné vazby se však dočkáte i při vyhledávání či v aplikaci YouTube a Google Mapy. Tato podpora je samozřejmě k dispozici na všech modelech, které jsou Taptic Enginem vybaveny – iPhone 7 a novější. 

Je však zajímavé, že nativní klávesnice od Applu tuto funkci nenabízí, zatímco klávesnice třetích stran již ano. Je to poměrně zvláštní, neboť se skutečně jedná o velmi užitečnou funkci. Kromě této podpory Google do své aplikace implementoval také další jazyky – Lao a Mongolský jazyk. 

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim