reklama

FaceTime neopravila ani aktualizace, uživatelé nyní nemohou přidat dalšího účastníka

FaceTime neopravila ani aktualizace, uživatelé nyní nemohou přidat dalšího účastníka
2019-02-22T19:02:57+01:00
• 22. 2. 2019

Před několika týdny jsme vás informovali o tom, že nativní aplikace (služba) Group FaceTime od Applu disponovala vážnou bezpečnostní chybou. Ta uživatelům umožňovala odposlouchávat druhou stranu (volajícího), a to aniž by byl hovor přijat. 

Nikoho nepřekvapí, že informace o chybě proletěla celý internet jen během pár hodin. Z důvodu velkého mediálního tlaku musel Apple dočasně vypnout servery určené službě FaceTime. O týden později pak jablečná společnost zveřejnila nový instalační balíček v podobě iOS 12.1.3, který měl celý chybu odstranit. 

FaceTime není ve stoprocentní kondici a Apple to ví

Nyní se zdá, že ani po této aktualizaci není služba FaceTime ve stoprocentní kondici. V rámci systémové verze iOS 12.1.4 bylo zjištěno, že někteří uživatelé nemohou do konferenčního hovoru přidat další účastníky. Tlačítko „Přidat osobu“ zůstane šedé a neaktivní. 

Ovšem Apple si je této chyby naprosto vědom, sám totiž jednomu z uživatelů odpověděl na Twitteru (skrze twitterový účet Apple Support, pozn. red.). Apple údajně prohlásil, že neví, kdy bude nová aktualizace k dispozici. 

Je pozoruhodné, že společnost takového měřítka je schopna naprosto svědomitě zveřejnit instalační balíček, který je zhotoven jen z určité části. Na druhou stranu by nová aktualizace měla být k dispozici v následujících týdnech, Apple totiž pracuje na další beta verzi iOS 12.2.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat