reklama

FaceTime neopravila ani aktualizace, uživatelé nyní nemohou přidat dalšího účastníka

FaceTime neopravila ani aktualizace, uživatelé nyní nemohou přidat dalšího účastníka
2019-02-22T19:02:57+02:00
• 22. 2. 2019

Před několika týdny jsme vás informovali o tom, že nativní aplikace (služba) Group FaceTime od Applu disponovala vážnou bezpečnostní chybou. Ta uživatelům umožňovala odposlouchávat druhou stranu (volajícího), a to aniž by byl hovor přijat. 

Nikoho nepřekvapí, že informace o chybě proletěla celý internet jen během pár hodin. Z důvodu velkého mediálního tlaku musel Apple dočasně vypnout servery určené službě FaceTime. O týden později pak jablečná společnost zveřejnila nový instalační balíček v podobě iOS 12.1.3, který měl celý chybu odstranit. 

FaceTime není ve stoprocentní kondici a Apple to ví

Nyní se zdá, že ani po této aktualizaci není služba FaceTime ve stoprocentní kondici. V rámci systémové verze iOS 12.1.4 bylo zjištěno, že někteří uživatelé nemohou do konferenčního hovoru přidat další účastníky. Tlačítko „Přidat osobu“ zůstane šedé a neaktivní. 

Ovšem Apple si je této chyby naprosto vědom, sám totiž jednomu z uživatelů odpověděl na Twitteru (skrze twitterový účet Apple Support, pozn. red.). Apple údajně prohlásil, že neví, kdy bude nová aktualizace k dispozici. 

Je pozoruhodné, že společnost takového měřítka je schopna naprosto svědomitě zveřejnit instalační balíček, který je zhotoven jen z určité části. Na druhou stranu by nová aktualizace měla být k dispozici v následujících týdnech, Apple totiž pracuje na další beta verzi iOS 12.2.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim