reklama

App Store je zlatý důl, evropští vývojáři dosáhli na 25 mld. dolarů

App Store je zlatý důl, evropští vývojáři dosáhli na 25 mld. dolarů
2019-02-27T19:54:32+01:00
• 27. 2. 2019
1

Obchody s aplikacemi jsou velmi dobrým byznysem nejen pro společnosti, ale také vývojáře samotné. A právě toho si je moc dobře Apple vědom. O této skutečnosti informoval zahraniční server MacRumors. 

App Store je skvělým byznysem pro všechny strany

Dle veškerých informací se zdá, že právě App Store vydělal evropským vývojářům více než 25 mld. amerických dolarů. Celkově si pak vývojáři dokázali vydělat více než 120 mld. amerických dolarů (celosvětově). 

K celé situaci se navíc vyjádřil také Oliver Schussee, což je jeden ze zaměstnanců amerického giganta starající se o Apple Music. Ten v rozhovoru prohlásil, že jablečná hudební streamovací hudba v současné chvíli má přes 50 mil. platících uživatelů. Řeč došla také na podcasty. Apple nabízí 650 000 podcastů a přes 50 mld. epizod. 

Oliver Schussee se v rozhovoru pak vyjádřil následovně:

„Naše služby, mezi které patří obchody s obsahem, Apple Pay a iCloud, vydělaly za rok cca 40 mld. dolarů. V lednu jsme oznámili, že výnosy vývojářů dosáhly na neuvěřitelných 120 mld. dolarů. Platby evropským vývojářům pak překročily 25 mld. dolarů.

Od svého uvedení na trh před čtyřmi lety má nyní Apple Music po celém světě 50 mil. uživatelů. Jsme jednoznačně přední hudební služba v USA a světová jednička mezi hudebními službami používaných na iPhonech.

Naši zákazníci mají rádi skvělý obsah, ať už prostřednictvím seznamů skladeb, rádia, Beats 1, anebo Návrhů pro vás. Apple Music bylo první platformou, na které jste mohli slyšet hudbu například od Nicky Minaj, The Weekend nebo Frank Ocean. Beats 1 také představuje populární a uměleckou show, ve které jste mohli vidět umělce jako Drakea, Nicki Minaj, Ezra Koeniga, Larse Ulricha nebo Eltona Johna.

Rád bych také uvedl, že se daří i našim podcastům. Doposud jsme vysílali více než 50 mld. epizod, přičemž databáze s podcasty čítá 650 000.“

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Peter Pokštefl

1. 3. 2019, 22:34

Já tomu moc nerozumím, zkusil jsem po letech IPhone, z legrace a rád si hraju, ale zde není za co utrácet, možná za hry? Spousta aplikací zde ani není a ta orientace v obchodu s aplikacemi, hrůza, Android dnes utekl IPhone o celá léta!!!!

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat