reklama

Ohebný mobil Motorola RAZR se zřejmě poodhaluje aktualizováno

Ohebný mobil Motorola RAZR se zřejmě poodhaluje [aktualizováno]
2019-01-21T08:46:21+00:00
• 21. 1. 2019
Thumbnail2

Aktualizováno 21. 1.

Nějakou dobu se proslýchá, že Motorola uvede nový smartphone řady Razr, který nabídne ohebný displej. Již zde bylo několik neoficiálních konceptů, a jak se zdá, zřejmě se designérům podařilo odhadnout přibližnou podobu. Nyní se totiž objevil design smartphonu v rámci patentové přihlášky společnosti Motorola. Sice nemáme jistotu, že by se mělo jednat o chystaný Razr, ale vzhled by tomu nasvědčoval.

Původní článek 16. 1.

Motorola RAZR byl název pro mobilní telefon véčkové konstrukce, aspoň tedy co se týče původního a prvního modelu, který byl uveden v roce 2004. Motorola použila název Razr i v době nástupu smartphonů, ale naposledy se takový mobil objevil v roce 2013. Od té doby najdeme pod touto značkou sérii zařízení Moto a nově One. Nyní to vypadá, že by se mohl vrátit název Razr, ale takové zařízení nebude pro každého.

Razr v moderním pojetí véčka?

The Wall Street Journal uvádí, že Motorola a Lenovo hledají možnost návratu značky Razr. Dle některých spekulací se bude jednat o ohebný smartphone, díky čemuž by se mělo jednat o poměrně zajímavou reinkarnaci dříve populární série mobilním telefonů z roku 2004.

razr

Koncept

Podobné spekulace se ale neobjevují poprvé. Nástin možného příchodu byl předvídán už v minulém roce. Tehdy se tak odhadovalo na základě patentové přihlášky. Sice bychom mohli odhadovat, jakou výbavu by novinka mohla nabídnout, ale o to zde nepůjde. Hlavní předností bude displej, který bude ohebný. Motorola se zřejmě vydá podobnou cestou jako Samsung, tedy ohebný displej bude ukryt v zařízení a po rozložení bude k dispozici větší úhlopříčka.

Zde se spíše naskýtá otázka, jestli novinka od Motoroly bude disponovat dvěma displeji, nebo bude použit je jeden, vnitřní. Na bližší informace si budeme muset počkat, ale jak uvádí The Wall Street Journal, nebude se jednat o levné zařízení. Údajně by měla cena atakovat hranici 1500 dolarů, což je v přepočtu 33 600 Kč bez daně.

Zdroje: 9to5google.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Peter Pokštefl

22. 1. 2019, 15:35
Android aplikace

To se mi líbí =.)

Přemysl Vaculík

22. 1. 2019, 16:45

A cena se líbí taky? :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit