Motorola RAZR na prvních náčrtcích s ohebným displejem?

Motorola RAZR na prvních náčrtcích s ohebným displejem?
2018-08-23T06:55:54+02:00
• 23. 8. 2018

Každý rok zde máme nějaký nový trend v oblasti smartphonů. Letos jsme se například dočkali masivního rozšíření displejů s výřezem. Je zde i druhotný trend v podobě herních mobilů. Již brzy se dočkáme dalšího, o kterém se mluví nějakou dobu. Samozřejmě tím myslíme mobily s ohebným displejem. Hlavní myšlenkou bude získat zařízení s větším zobrazovací plochou po otevření mobilu. Můžeme očekávat, že svého zástupce bude Samsung, Huawei nebo i Xiaomi. Nyní se ale ukazuje, že mezi takové firmy zapadne i Motorola.

Motorola RAZR aneb návrat véčkové konstrukce?

Na začátku roku se odehrála konference MWC, kde jsme se dočkali mnoha novinek, ale některé byly skryty před veřejností a mnohými novináři. Společnosti si zvaly do zákulisí vybrané jedince a ukazovaly jim své prototypy. Vzhledem k silnému utajení se nic nedostalo na veřejnost, ale proslýchalo se, že Motorola ukázala jeden z prototypů, jak by mohl jejich mobil s ohebným displejem vypadat. Sice nemáme k dispozici nic konkrétního z dané utajené prezentace, ale možná se nám nyní ukazuje v rámci patentové přihlášky, co vlastně Motorola chystá.

Jak je vidět na obrázku výše, mělo by se jednat o véčkový smartphone. Po rozložení by se měl po velké ploše nabízet zobrazovací panel. Tak trochu jde o modernější pojetí starého typu designu mobilů, které na dnešním trhu již nenajdeme. Sice se ještě pár výrobců věnuje věčkovým mobilům, ale nelze zde mluvit o nějaké evoluci nebo masivním nasazení.

V případě Motoroly by se mělo jednat o reinkarnaci série RAZR. Vzhledem k tomu, že smartphony v dnešní době mají úhlopříčku displeje přes 6 palců, tak by Motorola mohla nabídnout stejný parametr v daleko více kompaktnějším těle. Otázkou je, jak by na něco podobného zareagoval samotný trh.

Ještě si nějakou chvíli počkáme, než se světu představí první zástupci nové generace smartphonů. Zatím to vypadá, že by vše mohlo odstartovat již příští rok. Minimálně se dočkáme limitovaných sérií za vysokou cenu. Pakliže by trh zareagoval kladně, k většímu rozšíření zřejmě dojde v roce 2020.

Zdroj: gsmarena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat