reklama

Rok 2018 přinesl přes 3 000 různých Android zařízení

Rok 2018 přinesl přes 3 000 různých Android zařízení
2019-01-08T14:29:11+02:00
• 8. 1. 2019
1

Velmi pozoruhodnou statistikou shrnující loňský rok se může pochlubit společnost Google a přesněji jejich obchod Google Play. Díky vydávání certifikací pro spuštění jejich obchodu na chytrých zařízeních mají k dispozici čísla od jednotlivých výrobců, která jenom dokazují, jak jsou mobilní technologie rozšířené po celém světě. Například lze zjistit, že pravidelné analýzy od renomovaných firem evidující pokles trhu s tablety nejsou zase tak úplně přesné.

Čísla mluví jasně

Ještě než předejme ke konkrétním faktům, tak v úvodu začneme tím, že v roce 2018 bylo celkem vydáno takřka 3 100 novinek s operačním systém Android a podporou obchodu Google Play. Navíc z toho 21 % patří tabletům, konkrétně přibylo 664 nových přírůstků. Nakonec převážný zbytek samozřejmě patří chytrým telefonům, ale nesmíme zapomenout ani na chytré televizory nebo chytrá nositelná zařízení.

Zajímavosti kolem Google Play a uplynulého roku 2018:

  • Samsung vydal celkem 53 novinek,
  • Huawei uvedl 31 modelů,
  • Xiaomi představilo 20 nových zařízení,
  • Qualcomm Snapdragon 845 běžel jen na 22 z cca 3 100 zařízení,
  • větší než 4 GB paměť RAM mělo 121 zařízení,
  • Android ve verzi 9.0 Pie běžel pouze na 41 zařízeních.

Daná čísla ale nevypovídají, kolik bylo vlastně uvedeno zařízení. Například Amazon používá Android, ale novinky neobsahují certifikací od Googlu. To samé platí na některé zařízení zejména z Asie, kde nemusí být obsažen obchod s aplikacemi. Navíc se objevují i takové modely, které mají certifikací, ale neobsahují samotný obchod.

Je evidentní, že udělat komplexní statistiku je velmi náročné. Navíc někteří výrobci uvedou jeden model pod jinými názvy, které se počítají jako jednotlivé modely. Celý trh je značně fragmentovaný, nejen z pohledu verzí operačního systému Android.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

No nevím jestli různých všechno vypadá úplně stejně

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat