Xiaomi představilo nový mobilní prohlížeč Mint Browser

Xiaomi představilo nový mobilní prohlížeč Mint Browser
2018-12-24T19:08:17+02:00
• 25. 12. 2018
2

Android uživatelé mohou být lehce zklamáni, pokud jde o možnost výběru alternativních webových prohlížečů. K dispozici samozřejmě mají výborný Google Chrome, který je vyvinut přímo od tvůrce Androidu – Googlu. 

Na druhou stranu se najdou tací, kterým právě tento webový prohlížeč nemusí vyhovovat. Ať je to z důvodu chybějících funkcí, anebo rychlosti. Takový uživatel se pak musí poohlédnout po jiném prohlížeči. V současné chvíli máte na výběr mezi Firefoxem, Microsoftem Edge a podobně. 

Samozřejmě si můžete stáhnout i prohlížeč od méně známé společnosti, ovšem má to své nevýhody – mnohdy nevíte, jak daná společnost zachází s vašimi daty. Nyní se nám ale otevřela další možnost výběru. 

Čínská společnost Xiaomi vydala svůj webový prohlížeč Xiaomi Mint Browser, který se pyšní svými nízkými požadavky na operační a vnitřní paměť. 

Mint Browser cílí na slabší telefony

Výrobce prodává opravdu spoustu mobilních telefonů, samozřejmě velké procento z nich tvoří smartphony střední a nižší třídy. A právě prohlížeč Mint Browser na takovéto modely cílí. Nabízí totiž velmi malou kapacitu – zhruba 10 MB. Dokonce také nabízí velké množství funkcí, jako jsou karty, anonymní režim, hlasové vyhledávání a režim čtení. 

Kolegové ze zahraničního serveru AndroidPolice tento prohlížeč již otestovali, a to na tři roky starém modelu LG G4. Dle jejich slov byl prohlížeč velmi stabilní a rychlostí také zaujal. Pokud tedy vlastníte mobilní telefon ze střední či nižší třídy, rozhodně byste měli Mint Browser vyzkoušet. V tomto případě bych byl ale opatrný na soukromá data – jde o čínského výrobce a není jisté, zda s nimi nijak nepracuje.

logo-app Mint Browser - Lite, Fast Web, Safe, AdFree Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Ladislav Polický

26. 12. 2018, 16:35

Pro ty přibržděné to zopakuji. S vašimi daty pracuje každý, přes koho ta data jsou. Operátor, Wi-Fi provozovatel, poskytovatel konektivity. Pokud snad máte špatný pocit z toho, že se o vašich masturbačních návycích dozví v Číně, ale nevadí vám to u místního poskytovatele připojení, pak se samozřejmě tomuto prohlížeči vyhněte.

aaa, nový šmírovací nástroj! ????

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat