reklama

Lineage OS je skoro na 2 miliónech zařízení

Lineage OS je skoro na 2 miliónech zařízení
2018-12-29T10:33:47+01:00
• 29. 12. 2018

Zdroj: LineageOS

Tvůrci Lineage OS, open-source operačního systému pro chytré telefony, který je založený na systému Android, se pochlubili na Twitteru, že počet zařízení běžících na tomto operačním systému se již vyšplhal na 1 800 000.

Nástupci CyanogenMod se daří

Lineage OS vznikl před dvěma lety 16. prosince 2016 po konci CyanonenMod. Za uplynulé roky byl systém nainstalován na 1,8 miliónu originálních zařízení, což je značné číslo, jelikož tvůrci Lineage OS fungují jako nezisková organizace. Z celkového počtu zařízení, na kterých běží Lineage OS, je pouze 800 000 s oficiálními instalacemi pro podporované zařízení.

Zbylý milion jsou neoficiální buildy, získané například díky lidem dávajícím upravené verze i pro jiná zařízení na různá fóra, například na XDA. Jde tak přibližně o 55 procent uživatelů, kteří využívají neoficiální verze Lineage OS, většinou z důvodu, že nemají oficiálně podporované zařízení.

Tvůrci Lineage OS uvedli, že celkem systém podporuje 163 různých zařízení a ve statistikách se jim objevilo celkem 2 635 různých druhů zařízení (oficiálních i neoficiálních), která si zmiňovaný systém nainstalovala. Některá zařízení ve statistice počtu jedinečných zařízení jsou však duplicitní, kvůli různým názvům stejných zařízení, jako například mako and nexus4. Z dalších čísel se například dozvídáme, že jen v listopadu bylo provedeno na 1,2 miliónu stažení Lineage OS, což dohromady činilo 500 TB dat.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim