reklama

Apple údajně chystá návrat Touch ID, vyhne se Face ID?

Apple údajně chystá návrat Touch ID, vyhne se Face ID?
2018-12-19T12:41:46+01:00
• 19. 12. 2018

Existuje mnoho uživatelů, kteří by rádi vyměnili Face ID u svého iPhonu za klasické Touch ID. Je to jednoduché – sice se jedná o zastaralou technologii, zato o několik milisekund rychlejší přístupový bod. I přesto je ale Face ID mnohem spolehlivější a bezpečnější. 

Mezi námi se však stále najdou tací, kteří by Touch ID viděli i v budoucích modelech (například já). A Apple by údajně opravdu chtěl v budoucnu tyto dvě technologie zkombinovat, tedy alespoň podle nejnovějšího patentu. 

Touch ID opět v iPhonu, hned vedle Face ID

Nový patentový dokument odhalila společnost Patently Apple. Tento patent detailně popisuje chvíli, kdy iPhone nejprve vyžádá autentizaci pomocí Face ID. Pakliže ale dojde k selhání, operační systém uživateli nabídne možnost autentizace skrze Touch ID. Kdyby uživatel nebyl úspěšný ani v tomto kroku, musel by zadat klasické heslo. 

Na fotografiích výše si můžete všimnout, že společnost Apple pro patentové dokumenty používá design starých iPhonů. Nejedná se o nic neobvyklého, ba naopak. Apple to takto dělá již několik let. 

Každopádně, nabízí se otázka, kam by Apple mohl Touch ID implementovat. Je jasné, že do domovského tlačítka určitě ne, viz současný design iPhonů. Je tedy více než pravděpodobné, že při tomto způsobu provedení bude Touch ID implementováno přímo do displeje.

Patently Apple získal dokonce také část dokumentace, ve které je zmíněna implementace Face ID do Apple Watch. Více informací ale k dispozici není. 

Zdroje: 9to5mac.com, patentlyapple.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim