reklama

Apple Pay – poodhalují se banky, které asi budu tuto službu podporovat

Apple Pay – poodhalují se banky, které asi budu tuto službu podporovat
2018-12-26T14:31:19+02:00
• 26. 12. 2018
3

Za poslední rok jste si na nejrůznějších webech mohli přečíst, že se služby Apple Pay dočkáme v tom nebo v tom období. Ostatně některé banky neuhlídaly informace a buď omylem zveřejnily webové stránky lákající na novou službu, nebo dokonce manažeři potvrdili příchod v nějakém období. Bohužel banky jako takové netuší, kdy dojde ke spuštění Apple Pay. Hlavní slovo zde má Apple a banky jako takové netuší, kdy tato společnost dá zelenou platební službě. Nyní se nám zřejmě podařilo zjistit, které banky budou Apple Pay podporovat.

Apple Pay jen u tří bank, aspoň pro začátek

Jak již bylo zmíněno, některé banky mají vše připraveno ke spuštění. Dokonce u jedné z nich došlo k chybě a po nějakou dobu šlo používat Apple Pay, ale záhy došlo k zablokování. Vzhledem k tomu, že banky musely nachystat své systémy, tak i jejich aplikace pro iOS prošly úpravou. Díky složitému schvalovacímu procesu si banky nemohou dovolit čekat s aktualizacemi svých aplikací na moment, kdy Apple spustí službu.

Již nyní jsou v App Store aplikace nachystané a díky nutnému začlenění určitého API pro spolupráci s Wallet se dozvídáme, které banky budou pravděpodobně v první vlně spuštění. V App Store oficiálně již nyní podporují Apple Wallet aplikace Komerční banky, Moneta Money Bank a mBank.

O prvních dvou se vědělo, takže menším překvapením je poslední zmíněná mBank. V tuto chvíli můžeme říci, že právě tyto banky nabídnou svým klientům Apple Pay, jakmile dojde ke spuštění. Prověřili jsme aplikace dalších bank a bohužel zde není ani jeden náznak podpory Apple Wallet. Sice to nemusí automaticky znamenat, že nenabídnou podporu, ale je to nepravděpodobné.

Nyní si tedy musíme počkat, až Apple zavelí a dojde ke spuštění platební služby. Bohužel přesné datum zná jen Apple a banky jen odhadují, kdy by se tak mohlo stát. Nynější výčet bank berte s rezervou, jelikož tyto informace nejsou oficiální a jsou založeny jen na odhadu. Je také možné, že podpora Apple Wallet není směrodatná pro spuštění podpory Apple Pay u konkrétní banky.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Entony Boos

27. 12. 2018, 18:48

Co vím tak Fio i Air bank, čekají jen už na Apple, osobně ověřeno u bank.

André Cresson

26. 12. 2018, 20:01

Např. KB podporuje Walett už pěkně dlouho, protože generuje do Walettu kartičku cestovního pojištění. Předpokládám, že u dalších bank to bude obdobný případ.

Libor Zapletal

26. 12. 2018, 15:42

Paráda. V mBank jsem doufal :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat