reklama

Oppo vypouští platformu ColorOS 6.0

Oppo vypouští platformu ColorOS 6.0
2018-11-26T11:14:57+02:00
• 26. 11. 2018
1

Speciální tisková konference v Shenzhenu, uspořádaná k pátému výročí operačního systému ColorOS, přibližuje novou verzi s číselným označením 6.0. Společnost Oppo se nezapomněla pochlubit čísly, ale hlavní pozornost na sebe upínal zcela přepracovaný software. Čínský výrobce jde naproti aktuálním trendům v mobilních technologiích, proto s nasazením do ostrého provozu počítá až v následujících měsících.

Výřezy a minimální rámečky

V současné době platforma ColorOS údajně běží na více než 250 milionech zařízení a ve více než 140 zemích světa. Nová verze má podpořit rostoucí trend, který očekávají po celý rok 2019. V samotném prostředí bude vynikat hlavně bílá barva, aby navodila pocit velkého prostoru a obsah se neshlukovat do jednoho. Do toho jsou přidány různě barevné přechody. Další velkou novinkou je font Oppo Sans od typografické firmy Hanyi z Číny.

ColorOS 6.0 jako první dorazí do zařízení s výřezem v displeji a až poté bude pokračovat k těm bez výřezu, protože některé funkce musí přizpůsobit. Sníženou spotřebu energie o 7 % by měla zajistit nová technologie zmrazení aplikací namísto jejich vypnutí na pozadí po předchozím 15denním sledování pomocí AI. Nicméně podpora Androidu 9.0 Pie nebyla prozatím potvrzena, stejně jako seznam konkrétních zařízení.

Zdroje: gizmochina.com, gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Hakus von Tyros

26. 11. 2018, 11:46

Vzhledem k věhlasnému vykrádačství(!) této firmy v komentáři dále ani nepokračuji.
Tento a jemu podobné paskvili lépe vůbec nezmiňovat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat