reklama

Umidigi A3 je nový levný záložní telefon

Umidigi A3 je nový levný záložní telefon
2018-11-26T09:30:40+01:00
• 26. 11. 2018

Umidigi, dříve UMI, se soustředí jen na mobilní telefony nižší a střední třídy. Nyní pouští do prodeje i telefon spadající do nižší třídy, konkrétně Umidigi A3, u kterého cena nepřesahuje hranici 2 000 Kč. Nabízí totiž jen velice základní parametr a slabý výkon.

Trendy v designu, nikoli ve výkonu

Nízká cena u Umidigi A3 je docílena díky velice nízkému výkonu. O ten se stará procesor od MediaTeku MT6739W, který má jen čtyři jádra s maximálním taktem 1,5 GHz. Interní úložiště je na tom špatně, má jen 16 GB a též starého typu eMMC 5.1. Nějaké místo bude zabírat samotný systém. Výsledný výkon v Antutu verze 7 je tak pouhých 33 tisíc bodů. Zajímavé je, že telefon získává duální fotoaparát s 12,2 MPx hlavním snímačem od Omnivision a světelností 2,0 a druhý snímač má 5 MPx. Přední selfie kamera má slabých 8 MPx. Je překvapivé, že u selfie kamery se nachází i notifikační dioda, která u levnějších modelů nebývá.

Umidigi A3

Umidigi A3 však není pozadu, co se týče designových trendů. Poměr displeje je 18:9 a snížil boční rámečky, avšak brada a čelo telefonu zůstávají veliké a displej s 5,5″ s rozlišením HD+ zabírá 75 % přední plochy. Co se týče konektivity, tak Umidigi A3 nabízí například Wi-Fi i s 5 GHz variantou. Nabídne však zastaralé Bluetooth ve verzi 4.0 či micro USB port bez podpory rychlého nabíjení. Baterie získala 3 330 mAh. Operační systém je Android Oreo ve verzi 8.1 a je jen mírně se liší od základní verze. Co se týče podpory lokalizace, získává A3 navigaci jak GPS, tak Beidou a i GLONASS. Zajímavostí je přítomnost slotu pro dvě nano SIM karty a navíc pro jednu micro SD kartu. Telefon podporuje 4G konektivitu i na české nejrozšířenější frekvenci B20 (800 MHz).

Umidigi A3

Zdroje: umidigi.com, kimovil.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat