reklama

Nepředstavená Nokia 8.1 na nových obrázcích aktualizováno

Nepředstavená Nokia 8.1 na nových obrázcích [aktualizováno]
2018-11-28T19:32:38+01:00
• 28. 11. 2018

Aktualizováno 28. 11.

Zhruba týden před oficiálním představení jsme se dočkali marketingových fotografií nového smartphonu Nokia 8.1. Tento model nabídne poměrně velký 6,18palcový displej. Rám celého telefonu by měl být vyroben z hliníku, zatímco zadní strana Nokia 8.1 budou vyrobena ze skla. Na zadní straně se mimo jiné bude nacházet čtečka otisků prstů a vertikální duální fotoaparát značky ZEISS. 

Samotný fotoaparát pak nabídne 13 + 12 megapixelů a podporu AI. K dispozici pak bude přisvětlovací LED dioda a další funkce. Na přední straně bude k dispozici 20megapixelový fotoaparát. Srdcem celého telefonu bude procesor Snapdragon 710. O dočasně spuštěné aplikace a dokumenty se pak postará operační paměť s kapacitou 4 nebo 6 GB, záleží na vybrané variantě. 

Pro soukromá data bude připraveno 64 nebo 128 GB vnitřní úložiště, opět bude záležet na vybraném modelu. O energii se postará baterie s kapacitou 3 500 mAh. Nejnovější operační systém Android 9 Pie je pak samozřejmostí.

Původní článek 11. 11.

HMD Global na trhu není kdovíjak dlouhou dobu. Za své působení ale dokázal znovu nastartovat již téměř zapomenutou finskou značku Nokia. Může za to především kvalita telefonů, které jsou navíc prodávány za velmi slušný peníz. 

Nokia 8.1 pravděpodobně nabídne Snapdragon 710

V současné chvíli ale čekáme na další high-end zařízení s logem Nokia, které bude reprezentovat následující rok. Mělo by se samozřejmě jednat o model Nokia 8.1 pro globální trh. Na internetu se objevilo několik dalších informací, pojďme si tedy novinku představit. 

S největší pravděpodobností by nový model Nokia 8.1 měl nabídnout poměrně zajímavé hardwarové specifikace. Srdcem celého telefonu by měl být procesor Snapdragon 710, přičemž o dočasně spuštěné aplikace a dokumenty by se měla postarat operační paměť s kapacitou 4 GB. K dispozici samozřejmě bude také podpora AI, a to díky certifikaci ARCore od Googlu. Seznam podporovaných zařízení Google zveřejnil na svém webu, čímž příchod Nokia 8.1 potvrdil.

ARCore certifikací mimo jiné disponují i další telefony, včetně Honor 8X, Honor View 10 Lite, Huawei Mate 20 X, Mate 20 RS, OnePlus 6T, Samsung GalaxyJ7 (2017), Galaxy J7 Pro, Sony Xperia XZ3 a Xiaomi Mi Mix 3. 

Zdroje: phonearena.com, phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim