reklama

Nejasná budoucnost HTC U13

Nejasná budoucnost HTC U13
2018-11-17T09:38:04+01:00
• 17. 11. 2018
6

HTC patří mezi matadory na poli mobilních telefonů. Finanční situace není zrovna nejlepší a společnosti se spíše daří v oblasti virtuální reality. Už jsme mohli vidět mnoho změn v rámci strategií, ale zatím ani jedna nepomohla. Dokonce se spekulovalo o odkoupení společnosti a využití značky jako se stalo u Nokie, BlackBerry a dalších.

Ačkoliv situace kolem HTC není zrovna nejlepší, tak společnost stále dokáže překvapovat. Například letošní top model HTC U12+ přinesl design bez tlačítek (recenze). Z nedávné historie také můžeme připomenout rám citlivý na tlak, který uspěl a je využíván u Pixelů od Googlu. Tak trochu každý rok doufáme, že dojde na uvedení top modelu, který vše změní a HTC se vrátí do těžkého konkurenčního boje. Příští rok bude asi víc komplikovanější, než jsme si mysleli.

HTC U13 už nebude top model?

Mobily řada U od HTC vždy patřily mezi top modely, ale příští rok tomu asi tak nebude. Dle informací, které se podařilo získat webu Phandroid, se dočkáme sice modelu HTC U13, ale již se nebude jednat o top model, který by mohl konkurovat například Samsungu Galaxy S10.

Koncept

HTC U13 bude s největší pravděpodobností zapadat do nejvyšší střední třídy, nebo se bude jednat o slabší top model. To aspoň zaznívá od zdroje, který je obeznámen se situací ve společnosti HTC. Z tohoto popisu by se také nabízelo, že by model U13 mohl nabídnout nižší cenu a jít do konkurenčního boje například se společností OnePlus.

Zdroj také informoval, že HTC připravuje na rok 2019 zcela něco nového a jiného. Bohužel jsme se nedozvěděli, co bychom mohli očekávat. Může se jednat o smartphone s další unikátní technologií, nebo se nasadí nová cenová strategie.

Co očekáváte od HTC? Co by měl výrobce učinit?

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Grec

18. 11. 2018, 13:55

HTC se potopilo vlastně samo. jejich produkty byli vždycky docela hezké dobře zpracované, i s technologií nebyly pozadu. Ale myslím že nikdy nedali do mobilu nějakou obstojnou baterií i když to je jeden ze 2 nejvíce diskutovaných problémů telefonů. A to byli jedni z prvních na trhu… druhý problém je cena, kdy je vždycky sakra velká. Mobil bych si od nich momentálně nekoupil a to i z důvodu že si prostě nejsem jistý že příští rok nevyhlásí konec výroby smartphonů. ale BlackBerry je pro mě na tom podobně

Václav Šmákal

18. 11. 2018, 11:20

Nejsem zrovinka znalec HTC, ale tak nějak se tato značka vytrácí a není ji vůbec vidět, jako kdyby ani nebyla. Ty časy jsou tak nějak pryč a občas docela pochybuji o tom zda firma vůbec existuje.

Hynek Poděbradský

18. 11. 2018, 14:48

Vůbec nemají marketing. Zcela se vytratil. Pak se diví že prodeje jinak dobrých mobilů (až na baterku, jelikož cenotvorba se zlepšuje) neustále klesají

Hynek Poděbradský

17. 11. 2018, 14:19

On je to takový začarovaný kruh. HTC potřebuje vyšší marže, když je má nižší (viz. plánované HTC U13), potřebuje to kompenzovat vyšším počtem prodaných kusů. Jenže toho dosáhne když dobře nastaví cenu, zajistí dobrou dostupnost a bude mít kvalitní marketing. A zvláště poslední zmiňované slovo ve spojení s HTC poslední dobou téměř vůbec nefunguje. Nejsem si také plně hist, jestli na to mají dostatek finančních prostředků. Každopádně jim fandím

Martin Jeřábek

17. 11. 2018, 9:54

HTC už nepomůže nic, měli by to zabalit, páč ty jejich modely jsou rok od roku horší a horší.

Přemysl Vaculík

VIP 17. 11. 2018, 10:11

No, mají stále šanci. Opustit starou strategii a snížit marži mobilů na nějakou dobu. Vykašlat se na super nové technologie, nahodit Android One, prodej přes internet, nedělat starý marketing (bannery, reklamy) a podobně.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat