reklama

Sluchátka od Applu se opět poodhalují

Sluchátka od Applu se opět poodhalují
2018-11-13T08:59:35+01:00
• 13. 11. 2018

Je skvělé vědět, že společnost s logem nakousnutého jablka neustále pracuje na nových náhlavních sluchátkách – a teď to nemyslím nijak zaujatě. Apple sluchátka zkrátka a jistě umí (no a taky je umí prodat za vysokou cenu). 

Každopádně, již nějaký ten pátek se dozvídáme, že Apple pracuje na zcela nových náhlavních sluchátkách, které by měly nabídnout špičkový zvuk, a to výhradně díky spolupráci se společností Beats Audio. Před pár dny si navíc Apple registroval poměrně zajímavý patent, který však nebude mít s poslechem hudby nic společného. 

Apple sluchátka nabídnou skvělé možnosti

Dle informací, které se objevily na internetu, by nová technologie (viz patent) měla zaručit výrazně kvalitnější hovory. Není totiž žádným tajemstvím, že pomocí náhlavních sluchátek lze uskutečňovat telefonní hovory. Většina výrobců se však soustředí pouze na kvalitu přehrávané hudby, což samozřejmě není špatně. Díky tomu ale nedochází ke zlepšení současné kvality hovorů. Pojďme si tedy údajně nová náhlavní sluchátka s logem nakousnutého jablka představit. 

Patent, který byl nedávno zveřejněn, poukazuje na přítomnost pěti mikrofonů na každém sluchátku. Údajně ale nemusí sloužit pouze pro detekci zvuku. Hlavní tři mikrofony by zaujaly směr do ucha uživatele, zatímco čtvrtý pak k ústům. 

Nejzajímavější je ale samotný procesor, který by se měl ve sluchátkách nacházet. Ten by totiž měl být schopen rozpoznat jejich polohu a nejen to. Pomocí hlasové asistentky Siri by dokonce mohl vyhodnotit, který z mikrofonů je nejblíže k ústům. Co se pátého mikrofonu týká, tak právě ten by se měl starat o tlumení šumu a okolního ruchu. Nová náhlavní high-end sluchátka v podání Applu prý pomalu a jistě klepou na dveře. Doufejme tedy, že se jich dočkáme co nejdříve.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim