reklama

LineageOS ukončuje podporu 30 zařízení

LineageOS ukončuje podporu 30 zařízení
2018-11-27T06:44:24+01:00
• 27. 11. 2018

Už jsou dávno pryč časy, kdy komunitním verzím Androidu vládla verze CyanogenMod. Zdravé jádro zůstalo a založilo nový projekt nazvaný LineageOS. Díky tomu mají mnozí uživatelé starších zařízení k dispozici nejnovější verze mobilního operačního systému od Googlu, aspoň do jisté míry. Bohužel nyní došlo k oficiálnímu ukončení podpory pro třicet zařízení.

LineageOS a podpora smartphonů a tabletů

LineageOS je komunitní projekt, takže vše záleží na dobrovolnících. Bez nich se nedá ve velkém portovat Android na další smartphony a tablety. Jelikož vedení projektu se rozhodlo jít cestou kvality místo kvantity, muselo dojít k rozhodnutí, že třicet modelů bude vyřazeno z oficiální podpory.

V tomto případě jde spíše o absenci lidí, kteří by se starali. Na druhou stranu, pakliže se najde někdo, kdo by se pustil do oficiálního portování Androidu na níže zmíněné modely, mohou se vrátit na seznam oficiálně podporovaných zařízení. S tím se ale moc nepočítá. Oficiální podpora tedy končí pro tato zařízení:

Výše uvedené modely oficiálně tedy končí na LineageOS 14.1, který je postavený na Androidu 7 Nougat. Dále došlo k ukončení podpory pro zařízení Moto Z2 Play (albus) a Xiaomi Redmi Note 5 Pro (whyred), u nich je poslední verzí LineageOS 15.1 (Oreo).

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim