Instagramu unikla hesla některých uživatelů

Instagramu unikla hesla některých uživatelů
2018-11-21T11:24:36+02:00
• 21. 11. 2018

Největší sociální síť světa před několika měsíci zažila velmi krušné časy. Na internet se totiž dostala informace, že právě Facebook přeprodával veškerá data o svých uživatelích třetím stranám. Ani přes veškeré soudní procesy se americké společnosti nepodařilo problémy se soukromými osobními údaji zažehnat. 

Instagram řeší hned několik problémů najednou

Dle všeho má nyní problémy s jednou ze svých starších akvizic, která proběhla mezi Facebookem a Instagramem. V nedávno zveřejněné zprávě bylo totiž uvedeno, že hesla, patřící některým uživatelům Instagramu, mohou být velmi jednoduše zobrazena jako plaintext. To ale není vše. 

Dokonce byla nalezena chyba v jedné z funkcí Instagramu, díky které mohou uživatelé zjistit, jaké osobní údaje byly shromážděny na webu. Ti, kteří byli postiženi, údajně použili tlačítko „Stáhnout data“, které bylo přidáno v dubnu letošního roku. Jakmile tak učinili, jejich data se automaticky uložila na servery Facebooku. 

Instagram prohlásil, že heslo bylo odhaleno pouze u velmi malého počtu lidí. Každý uživatel, který byl touto chybou postižen, byl vyzván k tomu, aby své heslo změnil. Rovněž bylo společností Instagram doporučeno smazat historii svého přohlížeče.

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat