reklama

Instagramu unikla hesla některých uživatelů

Instagramu unikla hesla některých uživatelů
2018-11-21T11:24:36+01:00
• 21. 11. 2018

Největší sociální síť světa před několika měsíci zažila velmi krušné časy. Na internet se totiž dostala informace, že právě Facebook přeprodával veškerá data o svých uživatelích třetím stranám. Ani přes veškeré soudní procesy se americké společnosti nepodařilo problémy se soukromými osobními údaji zažehnat. 

Instagram řeší hned několik problémů najednou

Dle všeho má nyní problémy s jednou ze svých starších akvizic, která proběhla mezi Facebookem a Instagramem. V nedávno zveřejněné zprávě bylo totiž uvedeno, že hesla, patřící některým uživatelům Instagramu, mohou být velmi jednoduše zobrazena jako plaintext. To ale není vše. 

Dokonce byla nalezena chyba v jedné z funkcí Instagramu, díky které mohou uživatelé zjistit, jaké osobní údaje byly shromážděny na webu. Ti, kteří byli postiženi, údajně použili tlačítko „Stáhnout data“, které bylo přidáno v dubnu letošního roku. Jakmile tak učinili, jejich data se automaticky uložila na servery Facebooku. 

Instagram prohlásil, že heslo bylo odhaleno pouze u velmi malého počtu lidí. Každý uživatel, který byl touto chybou postižen, byl vyzván k tomu, aby své heslo změnil. Rovněž bylo společností Instagram doporučeno smazat historii svého přohlížeče.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim