reklama

iHeartRadio je těsně před bankrotem, zachránit jej má Apple

iHeartRadio je těsně před bankrotem, zachránit jej má Apple
2018-11-04T08:00:36+01:00
• 4. 11. 2018

iHeartMedia je v USA největší rozhlasová společnost, která v posledních měsících zažívá velmi krušné období. Americká společnost má totiž obrovské dluhy, které čítají více než 20 mld. dolarů, což je mimo jiné hlavní důvod, proč nyní chce, aby ji odkoupil Apple. Jestliže iHeartMedia nesežene žádného investora, který by dluhy zaplatil, bude muset vyhlásit osobní bankrot. 

iHeartRadio by mohl odkoupit Apple

Financial Times prohlásil, že Apple je jedním z několika horkých kandidátů, které iHeartMedia oslovilo. Pokud by se jablečný technologický gigant rozhodl do iHeartMedia investovat, získal by pouze akciový podíl. 

Kromě akciového podílu by Apple získal hlavně dostatečnou distribuci do služby Apple Music Beats 1, čímž by se rozšířila k hlasovému vysílání. V současné době je navíc Beats 1 k dispozici pouze skrze aplikace Apple Music a iTunes. Kromě distribuce by Apple získal i mnohem větší uživatelskou základnu. 

Apple nedávno odkoupil společnost Shazam a Beats, ovšem investice do externích společností jsou pro jablečného giganta mnohem vzácnější. Naposledy se totiž Apple rozhodl podílet na čínské službě Did Chuxing či ve vývoji mikročipů pro Toshiba. Současné spekulace kolem iHeartRadio Apple odmítl komentovat. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim