IDC zveřejnilo statistiku dodávek telefonů za 3. kvartál

IDC zveřejnilo statistiku dodávek telefonů za 3. kvartál
2018-11-28T14:00:08+02:00
• 28. 11. 2018

Analytická společnost International Data Corporation (IDC) na oficiálních stránkách vydala aktuální statistiku týkající se celosvětových dodávek chytrých telefonů na mobilní trh. Bohužel ani třetí čtvrtletní tohoto roku dle nasbíraných dat nepřineslo vzestup, přičemž se tak jedná již o čtvrté čtvrtletí za sebou, kdy je evidován meziroční propad dodávek zařízení. Každopádně americká firma věří v lepší časy už od příštího roku.

Tahouni z Číny

Absolutně největší nárůst má za sebou Huawei z aktuálně druhé pozice, která se může pochlubit s nárůstem 32,9 %. Druhým skokanem je čínské Xiaomi s vzestupem o 21,1 %, což jim zajistilo čtvrté místo. V celkovém žebříčku první příčka patří Samsungu, avšak s ne moc impozantním číslem -13,4 % a dodaných o 11,1 milionů méně zařízení. Třetí místo zaujímá kalifornský Apple a ten se udržel v kladných číslech – vzestup pouze o 0,5 %.

Z celkového hlediska se mobilní trh nachází v propadu o 6 % v meziročním srovnání, a to z jiné hlediska odpovídá o 22,5 milionů dodaných zařízení méně. Závěrem Ryan Reith z IDC uvádí, že výrobci si polepší v příštím roce za podpory prvního rozšiřování sítí 5. generace. Poslední čtvrtletí roku 2018 by mohlo patřit Applu, který například nedávno oficiálně spustil prodej nejnovějších telefonů.

Zdroj: idc.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat