reklama

IDC zveřejnilo statistiku dodávek telefonů za 3. kvartál

IDC zveřejnilo statistiku dodávek telefonů za 3. kvartál
2018-11-28T14:00:08+00:00
• 28. 11. 2018
Thumbnail

Analytická společnost International Data Corporation (IDC) na oficiálních stránkách vydala aktuální statistiku týkající se celosvětových dodávek chytrých telefonů na mobilní trh. Bohužel ani třetí čtvrtletní tohoto roku dle nasbíraných dat nepřineslo vzestup, přičemž se tak jedná již o čtvrté čtvrtletí za sebou, kdy je evidován meziroční propad dodávek zařízení. Každopádně americká firma věří v lepší časy už od příštího roku.

Tahouni z Číny

Absolutně největší nárůst má za sebou Huawei z aktuálně druhé pozice, která se může pochlubit s nárůstem 32,9 %. Druhým skokanem je čínské Xiaomi s vzestupem o 21,1 %, což jim zajistilo čtvrté místo. V celkovém žebříčku první příčka patří Samsungu, avšak s ne moc impozantním číslem -13,4 % a dodaných o 11,1 milionů méně zařízení. Třetí místo zaujímá kalifornský Apple a ten se udržel v kladných číslech – vzestup pouze o 0,5 %.

Z celkového hlediska se mobilní trh nachází v propadu o 6 % v meziročním srovnání, a to z jiné hlediska odpovídá o 22,5 milionů dodaných zařízení méně. Závěrem Ryan Reith z IDC uvádí, že výrobci si polepší v příštím roce za podpory prvního rozšiřování sítí 5. generace. Poslední čtvrtletí roku 2018 by mohlo patřit Applu, který například nedávno oficiálně spustil prodej nejnovějších telefonů.

Zdroj: idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit