reklama

Apple mohl být inovativní, místo toho se soustředí na standardy

Apple mohl být inovativní, místo toho se soustředí na standardy
2018-11-28T13:06:26+01:00
• 28. 11. 2018
1

Velmi dlouhou dobu vzpomínáme na časy, kdy společnost Apple byla inovativní. V minulosti měla již několik příležitostí být inovativní výrobce, bohužel ale vždy zvolila cestu v podobě odstraňování stávajících standardů a funkcí (3,5 mm jack konektor a podobně).

Chvíli se zdálo, že bychom se nějaké revoluce dočkat mohli, opak je však pravdou. Nyní se na internetu objevilo několik patentů, dle kterých společnost Apple pracuje na povrchové úpravě pro svůj iPhone. V tomto případě jde ale o úpravu, kterou již nějaký pátek nabízejí konkurenční výrobci Huawei, Oppo, Vivo, Honor a OnePlus. Co přesně tedy Apple údajně chystá?

Výše uvedení výrobci přestali využívat jednobarevných povrchových úprav a přešli na barevné efekty. Pokud tedy nějaký z vybraných telefonů nakloníte, jejich barva se bude měnit – samozřejmě nijak výrazně. Skvělé je, že výrobci (Huawei, Oppo či Honor) dokázali tento povrch aplikovat také na skleněná záda, čímž se dosahuje na ještě lepší efekt. 

Apple údajně chystá CNC frézovací techniku

Dle patentové přihlášky společnost Apple chystá podobnou povrchovou úpravu, přičemž dočkat bychom se jí měli již v následující generaci iPhonu. V tomto případě by Apple měl použít takzvanou CNC frézovací techniku. Velmi jednoduše řečeno dokáže tato technika měnit barvu povrchu podle toho, jakým způsobem se světlo odráží.

Podle patentu by měl být Apple schopen tuto technologii nasadit také na další materiály, jako je například keramika. V současné chvíli můžete podobnou povrchovou úpravu vidět u Vivo Nex, Huawei Mate 20 Pro nebo OnePlus 6T.

Zdroj: mysmartprice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Richard Fabián

28. 11. 2018, 19:02
Android aplikace

Apple vymyslí již vymyšlené a rychle si to patentuje…..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim