reklama

Google Překladač získává nový vzhled web

Google Překladač získává nový vzhled [web]
2018-11-29T06:25:37+02:00
• 29. 11. 2018
7

Aktualizováno 29. 11.

Minulý měsíc se objevily zprávy, že webová verze aplikace Google Překladač dostane nový design. Nyní jsme se dočkali oficiálního uvolnění a již nyní můžete novou podobu vyzkoušet na adrese  translate.google.cz. Kromě běžných funkcí jsou k dispozici možnosti jako historie, uložení oblíbených překladů, případně přímý překlad dokumentů s širokou podporou formátů. Celý web je responzivní, takže si jej můžete vyzkoušet i na mobilním telefonu.

Původní článek 4. 10.

Google neustále pracuje na své službě Překladač, kterou se mimo jiné chlubí při každé příležitosti. Neustále se snaží o zlepšení samotných překladů a rozšiřování podpory pro jednotlivé jazyky. Nabízí své aplikace pro mobilní platformy, ale samozřejmě nemůžeme zapomenout ani na webovou verzi translate.google.cz. Mobilní varianta nabízí poměrně moderní design, ale běžná neprošla nějakou změnou již delší dobu.

Google Překladač v novém

Jeden z uživatelů služby Google Překladač zaznamenal designovou změnu na svém počítači. Konkrétně se mu ukázal nový design v prohlížečích Chrome i Firefox. I po vypnutí mu zůstala nová varianta, takže se dá soudit, že Google provádí výběrové testování na malé skupině uživatelů.

Nová verze není dramaticky odlišná od té současné, ale lze si všimnout výrazných změn. V současné verzi je vidět více šedé barvy a menšího množství prvků s jinou barvou. Novější varianta nešetří bílou barvou, přičemž ovládací prvky jsou mírně zbarveny do modré a zelené.

Google Překladač

Současná vs. testovací verze

Celkem podstatnou změnou je absence tlačítka pro překlad. Zde tedy bude Google cílit na okamžité zobrazování výsledku bez nutnosti klikat na jakékoliv tlačítko.

Je vidět, že Google pokračuje ve změně svých služeb do Material Designu 2.0. Nyní je otázkou, kdy se nová verze Google Překladače dostane mezi všechny uživatele, nebo jestli nedojde k dalším změnám. Pokud máte novou verzi, dejte nám vědět do komentářů. Případně se vyjádřete, jestli se vám novinka líbí nebo nelíbí.

logo-app Překladač Google Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Translate Developer Zdarma iOS

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jolana Galbavá

30. 11. 2018, 0:17

Novy prekladač sa mi absolutne nepáči…rada by som bola o obnovenie starého..ak je možnost,tak mi pošlite naspet..na tento si nezvyknem

A mě je uplně jedno jak to vypadá, hlavně že to funguje.

Ondřej Galeoni

29. 11. 2018, 12:15

Dobrý den, v článku máte myslím chybu. V nové verzi Překladače Google se tlačítko pro manuální překlad nachází, je hned vedle tlačítka pro vymazání napsaného textu. Napsaná informace o tomto tlačítku v tomto článku je tedy nesprávná.

Sepp Winkler

29. 11. 2018, 12:02

Mne sa to už v Chrome zobrazuje. Navyše používam rozšírenie na zafarbenie do tmavosivej, takže invázii bielej z diaľky mávam :)

Hakus von Tyros

29. 11. 2018, 7:20

Hm. Zatím nic nedorazilo ????.
SGS8+.

Přemysl Vaculík

VIP 29. 11. 2018, 8:47

Doporučuji vymazat cache webového prohlížeče.

Hakus von Tyros

29. 11. 2018, 8:54

Dík za radu.
Libor

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat