Do Google Vyhledávání zamíří komentáře

Do Google Vyhledávání zamíří komentáře
2018-11-18T10:44:10+02:00
• 18. 11. 2018

Google zkusil své štěstí se sociálními sítěmi službou Google+, ale tak nějak to nevyšlo. Společnost zjistila, že jsou zde značné nedostatky v oblasti zabezpečení soukromých informací a samotná náprava by byla moc komplikovaná. Proto došlo k rozhodnutí, že Google+ pro běžné uživatele skončí. Co se týče prvků sociálních funkcí služeb této společnosti, tak si můžeme všimnout, že mnoho z nich nabízí nějakou formu zapojení komunity. Stačí zmínit nedávnou novinku v Google Mapách. Nyní se ukazuje, že i samotné Vyhledávání nabídne drobnou funkci ze sociálních sítí.

Vyhledávání a komentáře

Skutečně, uživatelé budou mít možnost komentovat některé výsledky v rámci Google Vyhledávání. Nejedná se o spekulaci, už nyní je tato informace oficiálně potvrzena skrze osobní nastavení této služby. V podstatě budeme mít možnost komentovat některé typy výsledků. V tuto chvíli bude novinka dostupná jen pro výsledky sportovních zápasů, které v danou chvíli probíhají.

Na Googlu můžete přidávat komentáře ke sportovním zápasům, které právě probíhají. 

Jedná se tedy o značně omezenou novinku. Není se ani čemu divit, jelikož umožnit přidávání komentářů přímo na stránce vyhledávání je poměrně nebezpečný krok. Google zde bude muset čelit spamu, nenávistnému obsahu a podobně. I z tohoto důvodu došlo na omezení možnosti komentování.

Počítá se zde s hlídáním za pomocí nejen moderátorů, přičemž uživatelé mohou hlásit nevhodný obsah. Každý uživatel bude moci přidávat nebo mazat své komentáře. Jednotlivé příspěvky mají možnost hlasování pomocí „palců“, takže se dá počítat nejen s chronologickým řazením.

komentáře

V tuto chvíli zatím nemáme k dispozici náhled, jak vlastně celý systém vypadá nebo funguje. Asi si budeme muset počkat, až se novinka poprvé objeví v akci. V tuto chvíli je dostupná stránka, kde budete moci spravovat své komentáře. Je i v češtině, ale není jasné, jestli se služba objeví i v naší krajině.

Dá se odhadovat, že by se postupně komentování mohlo rozšířit i na ostatní typy výsledků, ale nelze očekávat, že bychom mohli komentovat vše.

Zdroj: 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat