reklama

Spotify otevírá podcastovou sekci všem uživatelům

Spotify otevírá podcastovou sekci všem uživatelům
2018-10-08T08:00:30+02:00
• 8. 10. 2018

Švédská hudební streamovací služba Spotify v poslední době otevírá čím dál tím více dveří tvůrcům. Nedávno se dokonce rozhodla umožnit nezávislým umělcům nahrávat svou hudbu. Na rozdíl od SoundCloudu a dalších platforem nikdy nebylo možné nahrát svou hudbu na Spotify bez prostředníka v podobě distributora nebo vydavatele. To nyní ale možné je. 

Spotify jde naproti tvůrcům

Služba ale dále pokračuje v rozšiřování, nyní se totiž rozhodla nabídnout podobné možnosti také pro podcastery – jinými slovy, lidé budou moci nahrávat své Podcasty bez nutnosti různých smluv, prostředníků a tak podobně. Platforma však přímo Podcasty nepodporuje. Spotify může nové epizody vašeho podcastu zpřístupnit ve chvíli, jakmile je nahrajete do agregátoru. Jediné, co tak musíte udělat, je poskytnout Spotify RSS kanál vašeho podcastu. 

Program Spotify for Podcasters je v současné době ve fázi testování, neboť společnost prohlásila, že dosud neměla šanci vše řádně ozkoušen a doladit různé chyby. Hlavním problémem ale pro podcastery je oslovení publika. Spotify však má více než 180 milionů uživatelů, tudíž by se zde každý podcaster měl najít. Uvidíme tedy, jak si celý projekt povede. My rozhodně držíme palce, protože takové možnosti jedině vítáme. 

Jakmile zjistíme více informací, budeme vás o tom samozřejmě informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim