reklama

Nejtenčí mobilní telefon KY-01L ve velikosti kreditní karty

Nejtenčí mobilní telefon KY-01L ve velikosti kreditní karty
2018-10-19T07:44:55+02:00
• 19. 10. 2018

Vizitky jsou stále nevyhnutelnou součástí života pro většinu podnikatelů. Toho si je vědom i jeden z největších dopravců na světě – japonská společnost Kyocera. Ta se na tuto problematiku zaměřila a vytvořila skvělý telefon KY-O1L.

KY-01L nenabízí žádné aplikace ani fotoaparát

Jedná se o prakticky o mobilní telefon ve velikosti kreditní karty, má tloušťku 5,3 mm a váží pouhých 47 gramů. Společnost Kyocera prohlásila, že se jedná o nejtenčí a nejlehčí mobilní telefon na světě. Vždyť jen samotný displej nabízí úhlopříčku o velikosti 2,8 palců. V tomto případě se však jedná o monochromatický displej. 

K dispozici je samozřejmě také plná LTE konektivita či baterie s kapacitou 380 mAh. Zajímavé je, že telefon nedisponuje žádným fotoaparátem či aplikacemi, naopak nabízí webový prohlížeč, který se na takto malé obrazovce stane zábavou. 

Jde skutečně o nejtenčí telefon na světě? Určitě se najdou výrobci telefonů, kteří by mohli tvrdit, že tomu tak není. Například společnost Motorola nabízí model Moto Z s tloušťkou pod 5,2 mm. Každopádně telefon KY-O1L bude stát 32 000 jenů, což je zhruba 300 dolarů (6 600 Kč bez DPH při aktuálním kurzu 22 Kč za jeden dolar). 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim