reklama

iOS 12.1 opraví vyhlazování obličeje u iPhone XS a XR

iOS 12.1 opraví vyhlazování obličeje u iPhone XS a XR
2018-10-25T10:00:06+02:00
• 25. 10. 2018

Od chvíle, kdy společnost Apple představila iPhone XS, byl kritizován přední fotoaparát. Uživatelé si totiž stěžovali na „příliš hladkou kůži“. Ve své podstatě šlo o to, že nová vlajková loď s logem nakousnutého jablka až příliš agresivně vyhlazovala (retušovala) obličej. 

V tu chvíli se na internetu spustila lavina pod názvem Beautygate – jistě si pamatuje na kauzu Bendgate, kdy se některé iPhony ve své konstrukci ohýbaly. O co vlastně šlo, Beautygate vznikl hlavně proto, že si široká veřejnost myslela, že Apple používá zkrášlující filtry ve stylu Samsungu. Samozřejmě na tuto kauzu americká společnost ihned reagovala slovy „žádný zkrášlující filtr nepoužíváme“. 

iOS 12.1 opraví chybu v HDR systému

Ať už byla chyba kdekoliv, brzy bude vše v naprostém pořádku. Dle informací nová aktualizace v podobě iOS 12.1 opraví chybu v inteligentním HDR systému, který agresivní vyhlazování způsoboval. Instalační balíček s touto opravou bude k dispozici pro iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR. 

Za vše může HDR, které vybírá nesprávné snímky

Jednoduše řečeno, inteligentní kamerový systém HDR vybírá nesprávný základní snímek pro zpracování. Namísto výběru snímku s krátkou rychlostí závěrky, který „zmrazí“ pohyb a zachová detail, HDR někdy vybralo snímek s větší rychlostí. Přední fotoaparát navíc nedisponuje optickou stabilizací obrazu. Výsledkem pak je ztráta detailů, a proto fotografie vypadají více vyhlazeně. Toto vše by mělo být opraveno v operačním systému iOS 12.1.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim