reklama

Google Mapy vylepšují sdílení polohy aktualizováno

Google Mapy vylepšují sdílení polohy [aktualizováno]
2018-10-19T05:30:35+01:00
• 19. 10. 2018

Aktualizováno 18. 10. 2018

Minulý rok jsme se dočkali možnosti sdílení průběhu trasy v rámci aplikace Google Mapy. Dnes jsme se dočkali menšího vylepšení v podobě možnosti sdílení s aplikacemi třetích stran. Nabízí se například Facebook Messenger, Line, WhatsApp a další. Původně jste mohli sdílet jen kontaktům, případně skrze speciální odkaz, který jste museli vkládat do příspěvků. Jakmile cestu dokončíte, dojde ke zrušení sdílení.

Původní článek 22. 3. 2017

Možnost sdílet svou polohu nacházíme v nejrůznějších službách. Svého času to uměla i sociální síť Google+. Možnost sdílení je například i v komunikační službě Hangouts, přičemž bylo celkem divné, že samotné Google Mapy něco podobného nenabízí, když se jedná o hlavní službu pro navigování.

To se ale nyní mění. Google Mapy získávají funkci, díky které můžete se svými kontakty sdílet svou polohu. Případně můžete vybrat osoby, které budou vědět, kde se nacházíte. Je možné také sdílet v reálném čase trasu při navigování, díky čemuž budou kontakty vědět, kde se aktuálně nacházíte a kdy dorazíte na místo určení.

Odkaz na animaci

Mezi užitečné funkce patří i možnost nastavení, jak dlouho se má lokace sdílet. Díky tomu se nemusíte bát, že by byla funkce permanentně zapnutá. Novinka bude v dohledné době dostupná celosvětově.

Odkaz na animaci

Zdroje: androidpolice.com, blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim