reklama

Facebook podporuje 3D fotografie, má to ale háček

Facebook podporuje 3D fotografie, má to ale háček
2018-10-13T21:56:31+02:00
• 14. 10. 2018
2

Sociální síť Facebook již nějaký pátek podporuje nahrávání 360stupňových fotografií a videí, které si můžete vychutnat v soupravách podporující technologii VR. Nyní to ale vypadá, že se americká společnost začíná soustředit na zcela jinou kategorii. 

Dle všeho Facebook v současné době věnuje pozornost 3D fotografiím. Společnost totiž na své konferenci prohlásila, že její sociální síť je nyní plně kompatibilní s tímto novým formátem. Jak tedy takové 3D fotografie vůbec vypadají?

3D fotografie prozatím jen s omezením

Ve své podstatě můžete 3D fotografie vytvořit s takřka každým moderním chytrým telefonem. V dnešní době dokáží mobilní telefony velmi přesvědčivě zachytit hloubky ostrosti a 3D fotografie jsou pouze jakýmsi rozšířením. Jak samotný Facebook na své konferenci prohlásil:

„Ať už chcete vytvořit fotografii vašeho mazlíčka, přátel nebo krásného místa z vaší dovolené, stačí použít režim Portrét pomocí kompatibilního smartphonu se dvěma fotoaparáty. Pak už stačí jen sdílet fotku jako 3D fotografii. Na Facebooku budete moci fotografii různě posouvat a naklánět, díky čemu uvidíte obsah v realistickém 3D – jako kdybyste se dívali přes okno“.

Podle Facebooku budou prozatím podporovány jen jablečné modely s duálním fotoaparátem. To znamená, že si funkci můžete vyzkoušet jak na iPhone 7+, iPhone 8+, tak také na iPhone X či Xs. Podpora dalších modelů přibude v následujících několika týdnů. Co si o nové funkci myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů pod článek.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Honza Petrášek

14. 10. 2018, 8:16

3d moznost u vlozeni fotky ve FB aplikaci nemam :/

Zdeněk Koutský

14. 10. 2018, 17:12

Zřejmě bude chvíli trvat než se funkce dostane na veškeré trhy

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim