reklama

Dropbox chystá funkci OCR pro soubory PDF a fotografie

Dropbox chystá funkci OCR pro soubory PDF a fotografie
2018-10-10T18:09:54+02:00
• 10. 10. 2018

Zdroj: TheVerge

Uživatelé cloudové služby Dropbox se dočkali nové užitečné funkce. Dle některých předplatitelů je ale údajně funkce k dispozici již delší dobu. Jedná se o možnost v podobě optického rozpoznávání znaků, které automaticky rozezná všechny obrázky a soubory PDF.

Dropbox přináší funkci OCR

V podstatě jde o to, že pokud nechcete ve svých uložených fotografií či PDF dokumentech zbytečně dlouho hledat, stačí do vyhledávání napsat název souboru a během vteřiny máte vše vyřešené. AutoOCR, což je technologie, kterou vlastní sama společnost Dropbox, bude k dispozici pro Dropbox Pro, Business Advanced, a Enterprise účty. Je však možné, že se této funkce dočkáte dříve než ostatní. 

Jakmile budete mít novinku zpřístupněnou, každý snímek a PDF soubor bude oskenován technologií OCR. Nalezený text se následně přidá do metadat, což umožní na základě tohoto textu vyhledávat. Prakticky jde o to, že OCR v aplikaci rozpozná psaný text a automaticky jej „přepíše“ do dokumentu.

Samozřejmě veškeré tyto údaje budou zabezpečeny stejně dobře jako samotný dokument. Pochopitelně ale bude hodně záviset na tom, jak přesný přepis bude. Pokud máte již tuto funkci zpřístupněnou, dejte nám vědět do komentářů. Jakmile bude funkce k dispozici pro všechny uživatele, budeme vás o tom samozřejmě informovat, a to prostřednictvím článku na našem webu.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat