reklama

Vychází Chrome 69 pro Android, přináší podporu výřezu v displeji

Vychází Chrome 69 pro Android, přináší podporu výřezu v displeji
2018-09-05T08:14:34+01:00
• 5. 9. 2018

V těchto dnech byste měli obdržet aktualizaci populárního webového prohlížeče Chrome na platformě Android. Nová verze nese číselné označení 69 a ve své podstatě neobsahuje nějak výrazné novinky. Dalo by se říci, že Google jen dokončil funkce z beta verzí a posunul je do stabilního vydání.

Chrome 69 s podporou „notch“

Nejzajímavější novinkou stabilní verze Chromu pro Android je podpora výřezu v displeji. U některých aplikací si budete muset jednoduše zvyknout na nevyužité místo kolem „notch“ v horní části displeje, ale Chrome mezi takové aplikace nemusí patřit. Zde ale bude hodně záležet na tvůrcích webových stránek. Právě ti získávají možnost umístit například ovládací tlačítka vedle výřezu.

Chrome 69

Jedná se jen o možnost a je otázkou, jestli tvůrci webů něco takového budou chtít využít. Mezi další novinky prohlížeče Chrome 69 je nový vzhled, respektive upravený původní Material Design. Nyní by jej měli mít všichni po aktualizaci. Nepřináší dramatické změny, ale je například vidět větší zakulacování prvků a světlé prostředí.

Další zajímavou novinkou je generátor hesel. Pokud používáte správce hesel v Chromu, tak si můžete nechat vygenerovat náhodné heslo v rámci registračních formulářů, přičemž bude uloženo ve správci hesel. Jedná se o jistou formu zvýšení zabezpečení, pokud si chráníte svá zařízení silným heslem. Bohužel novinka nefunguje u každého registračního formuláře.

Dále byla do Chromu 69 přidána širší podpora aplikací pro placení na internetu. Dále jsme se dočkali zvýšení zabezpečení a opravy chyb.

logo-app Prohlížeč Chrome – Google Google Inc. Zdarma ANDROID

APK ke stažení – instalujete na vlastní riziko

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim