reklama

Průzkum: Důvody k přechodu z iOS na Android a naopak

Průzkum: Důvody k přechodu z iOS na Android a naopak
2018-09-01T09:10:08+01:00
• 1. 9. 2018
12

Android nebo iOS? Zajímalo vás někdy, proč se uživatelé pohybují mezi iPhonem a Androidem? Tak právě pro vás máme velmi zajímavý průzkum, jenž odhalil důvody k přechodu z jedné platformy na druhou. 

Škatulata hýbejte se: iOS nebo Android?

Průzkum se týkal 2 500 zákazníků a vše se odehrávalo ve Spojených státech amerických, kde přibližně 29 % uživatelů přešlo z jednoho mobilního operačního systému na druhý. Zajímavé je, že 11 % těchto uživatelů přešlo z iOS na Android a 18 % přešlo z Androidu na iOS.

Podle detailního průzkumu za vším stojí hlavně cena. Zajímavé je, že drtivá většina uživatelů chytrých telefonů přešla z Androidu na iOS, zatímco opačným směrem se rozhodlo jít méně uživatelů. Ostatních 71 % uživatelů svou platformu neopustilo. Operační systémy Windows Phone a BlackBerry jsou dávno mrtvé, proto v průzkumu nebyly hodnoceny.

29 % uživatelů, kteří přešli z platformy iOS na systém Android, uvedlo, že hlavním důvodem tohoto přechodu byly lepší konkurenční ceny. Ovšem ze stejného důvodu přešlo 11 % uživatelů z platformy Android na systém iOS. 

Ale i přesto se našlo 6 % lidí, kteří přešli z iOS na Android kvůli většímu počtu aplikací, opačným směrem ze stejného důvodu přešlo jen 4 %. Jedinou další oblastí, kde Android zaznamenal náskok, byl zákaznický servis. 6 % cestovatelů z iOS na Android uvedlo, že tak činí kvůli lepšímu zákaznickému servisu, ve srovnání s opačnými 3 %. 

Kvůli lepšímu uživatelskému zážitku pak přešlo celých 47 % uživatelů, a to z platformy Android na systém iOS. Naopak ze stejného důvodu 30 % lidí opustilo systém iOS a přešlo na Android. Lidé také na iOS přechází kvůli lepším funkcím, jako je fotoaparát, rychlejší aktualizace softwaru a tak dále. 

Zajímavé je, že uživatelé nepřechází v takové míře kvůli aktualizacím, byť se jedná o jedno z hlavních témat Apple konferencí a tiskovek. Zřejmě ani jednu stranu uživatelů netrápí, jestli mají aktuální systém či nikoliv. Dá se konstatovat, že k přechodu z Androidu na iOS se většina uživatelů rozhodne na základě lepší uživatelské přívětivosti. Naopak přechod z iOS na Android je zvolen kvůli cenové politice výrobců.

Přešli jste mezi platformami? Jaké důvody vás k tomu vedly?

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Pavel Kempný

2. 9. 2018, 19:43
Android aplikace

Poslední kapka od Apple byl vzkaz kde tvrdili o svých platících zákaznících že jsou tupí Idi*ti. To přehlušilo všechny nedostatky.

Jakub Herget

2. 9. 2018, 0:27

Přecházel jsem na iOS z W10M. Jelikož Microsoft na mobilní telefony přestal myslet a zadny smartphone s W10M už není ve vývoji, tak jsem se rozhodl pro iPhone a na 100% jsem si jistý ze android telefony nechci. Chtěl jsem proste spolehlivý a rychlý smartphone, s podporou a tím se stal iPhone7 v prosinci 2017. Jo funguje jak ma, fotí velmi dobře, žádné sekání či zmrznuti systému. Aplikaci je dostatek a nic mě neschazi, jedine co me velice schází u iOS je ta přehlednost, jednoduchost a živé dlaždice s W10M.

Petr Het Hetfield

1. 9. 2018, 23:53
Android aplikace

Žádná data nezískává – se pochopitelně nerovná – nemá k nim přístup

Petr Snajdr

1. 9. 2018, 15:43
Android aplikace

na ios jsem přešel z neznalosti a nedostatku představivosti. Nedokázali jsem si představit, že existuje platforma kde nejsou SMS doručenky, identifikace marketingových hovoru, baterka, která se v zimě vypne u když je nabitá na 49 procent a kdyz fotim tak se bez powerbanky neobejdou a nebo dobijim 2x za den a další.

Na Android jsem se vrátil, protože se to už nedalo vydržet a protože nechci platit o třetinu víc ceny za foťák, který u X je v testech o 6 míst horší a u iP8 asi o dvanáct vůči Androidu

obával jsem se sice aktualizaci, ale zatím chodí celkem pravidelně.

k Apple bych se už nikdy nevrátil

Pavel Dvorak

1. 9. 2018, 14:57

Můj důvod proč jsem přešel z Androidu na iOS byl jednoduchý. Měl jsem vždy top modely ale začaly mi vadit aktualizace a ukončení podpor zařízení po 1-2 letech. Tj. nešly pak ofiko updatovat na novější verzi.
U iOS jsou podporovány aktuálně i na ještě nevydanou oficiální verzi telefony z roku 2014.
iOS má proti androidu taky nějaké mouchy, ale pozitiv je xxx víc než negativ.
Kdo tvrdí, že je iOS předražaný, tak ať si spočítá, náklad za 2 telefony s Androidem a porovná to za stejnou dobu s iPhonem, který mu bohatě stačí 1. Používám 3 (iP6 + 2xiP6S) a nemám sebemenší problém.

Josef Jílek

1. 9. 2018, 10:55
Android aplikace

Já uvažoval o přechodu z Android na iOS, ale odradilo mě to že je to extrémně uzavřený systém, což mě vedlo k závěru že by se v budoucnu mohlo objevit špehování ze strany státu nebo Applu, prostě s takto uzavřeným systémem si může Apple dělat cokoliv viz. snížení výkonu u starších zařízení…

Zdeněk Koutský

1. 9. 2018, 15:03

Tohle se ale nikdy nestane. Apple jednoznačně staví celý marketing na bezpečnosti uživatelů. Žádná data nezískává = nemá k nim přístup. Žádné špehování ze strany státu by se taky nikdy nemohlo stát = média by se o tom dozvěděla a Apple by šel ke dnu. Už je větší pravděpodobnost, že stát bude špehovat u open-source systémů, jako je Android…

Ján Valkovič

VIP 3. 9. 2018, 10:11
Android aplikace

Android až tak open-source nie je, v telefóne je AOSP + GMS (+ nadstavba). GMS a nadstavby sú uzavreté.
A špehovanie zo strany štátu sa deje aj na Apple platforme, viď napr. iCloud v Číne.

Petr Zeman

1. 9. 2018, 9:33
Android aplikace

Já jsem přešel z Androidu na iOS kvůli aktualizacím a kvůli systému jako takovému!! Android mi lagoval:-((,tedy spíš nadstavby androidu (Huawei P10).

Ota Navrátil

VIP 1. 9. 2018, 10:01
Android aplikace

Existují i firmware bez nástavby. A pak tu máme jiné značky. Léta užívám pohodlí Sony telefonů a nemůžu si stěžovat. Multimediální výbava? Se iOS a iPhone může zahrabat (testováno). Ale chápu, že může mít jiné přednosti. Nejvíc aktualizace a optimalizace, dále na iOS je nejspíš vyšší míra bezpečnosti. Ovšem princip fungování aplikací a celého systému, nechápu jak to může někdo nazvat user friendly. To snad do teď neumí sdílet data mezi aplikacemi a multitasking.

Richard Fabián

1. 9. 2018, 10:52
Android aplikace

Stačí nekupovat značky typu Huawei, Samsung, Honor, Xiaomi, které jsou známé svými hutnými nadstavbami a pomalými aktualizacemi. Zaměř se na zařízení, které mají android one anebo ty, které mají hodně blízko k čistému androidu jako oneplus

Přemysl Vaculík

VIP 1. 9. 2018, 11:16

Spíš doporučuji mobily Android One, byť OnePlus má něco do sebe a starají se.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim