reklama

Pandora bude zřejmě prodána za 3,5 miliardy dolarů, má to ale háček

Pandora bude zřejmě prodána za 3,5 miliardy dolarů, má to ale háček
2018-09-25T10:31:48+01:00
• 25. 9. 2018

Málokdo ví, že Pandora je jedna z nejstarších společností, která se pohybuje na trhu se streamovanou hudbou. Mnoho z nás ale o ní ještě uslyší, neboť ji odkoupil SiriusXM za 3,5 mld. amerických dolarů, což je v přepočtu asi 77 mld. korun českých.

Dohoda byla uzavřena a zároveň oznámena na tiskové konferenci, jež se konala 24. září tohoto roku. Společnost SiriusXM očekává, že vše bude dokončeno kolem prvního čtvrtletí příštího roku. Dle společnosti CNBC zahrnuje akvizice také ustanovení „go-shop“.

Pandora má šanci získat lepší nabídku

Tímto způsobem společnost Pandora „může aktivně požadovat, přijímat, hodnotit a potenciálně vstoupit do jednání s dalšími stranami, které nabídnou lukrativnější nabídky. To vše, dokud nebude akvizice stoprocentně dokončena.“

Jinými slovy, Pandora bude mít několik měsíců šanci vyjednat další, respektive lepší nabídky, než v současné době nabízí SiriusXM. To je samozřejmě velmi zajímavé. Troufám si říci, že taková nabídka na 99 % dorazí, neboť se o hudební streamovací službě zase o něco více mluví. Ať SiriusXM chtěl nebo ne, pro Pandoru je toto jednání velmi dobrý marketing.

Nicméně, kombinované příjmy Pandory dosahují do výše 7 mld. amerických dolarů a uživatelská základna pak činí 100 mil. Po oznámení této dohody zaznamenaly akcie společnosti nárůst o 8,3 %, zatímco SiriusXM klesl o 5 %. Navíc během uplynulého roku zaznamenala Pandora téměř 90% nárůst své hodnoty, a to díky nižším ztrátám.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim