reklama

Nejnovější verze Google Mapy přinesla sekci Události, nadmořskou výšku a další

Nejnovější verze Google Mapy přinesla sekci Události, nadmořskou výšku a další
2018-09-07T07:44:35+01:00
• 7. 9. 2018

Americká společnost Google ve svém katalogu nabízí hned celou řadu skvělých aplikací – od mailového klienta až po mapy. A právě mapám se nyní budeme věnovat. Firma se totiž rozhodla aktualizovat aplikaci Google Maps pro mobilní operační systém iOS.

Instalační balíček přináší nové funkce, které se již nějaký ten čas nachází v aplikaci Google Maps pro konkurenční systém Android. Jedná se o několik funkcí, včetně nové kategorie Události, díky které si uživatel bude moci zobrazit veškeré nadcházející akce, které by ho mohly zajímat. 

Google Mapy a nová funkce Události

Nová kategorie Události se nachází v dolní části karty Prozkoumat. Pomocí této funkce si budete moci zobrazit veškeré nadcházející události, které se budou konat ve vašem blízkém okolí. To ale není vše, co si pro nás americká společnost Google připravila.

Další novou funkcí v aplikaci Google Mapy je takzvaný graf výšky. Tuto možnost si můžete vyzkoušet například při chůzi či jízdě na kole, neboť pomocí této novinky zjistíte svou nadmořskou výšku. Mimo jiné také zjistíte, kolik fyzického úsilí jste během procházky či jízdy na kole museli vyprodukovat. 

V Google Mapách najdete „životní lásku“

Tato data byla doposud k dispozici ve webové verzi Google Mapy, nyní jsou ale také dostupná v samotné mobilní aplikaci. Nedávno dokonce Google implementoval do svých map takzvaný Match. Pomocí této funkce můžete najít svou „pravou lásku“. Sice zde nenajdete takovou lásku jako na Tinderu, můžete ale najít ideální místo k jídlu. 

V praxi funkce pracuje velmi jednoduše. Google Mapy porovnávají místa, která uživatel již v minulosti navštívil. Nemusí se jednat konkrétně o restaurace, ale také například zájmy uživatele, a tak podobně. Funkce následně bude porovnávat nová data a uživateli se pokusí nabídnout to nejzajímavější.

logo-app Mapy Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: phonearena.com, macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim