reklama

Jednoduchý kód může restartovat váš iPhone či iPad

Jednoduchý kód může restartovat váš iPhone či iPad
2018-09-17T15:24:48+01:00
• 17. 9. 2018
3

Jeden z výzkumníků přišel na zcela nový způsob, jak donutit jakýkoli iPhone k restartování. K celému malému projektu prý stačilo použít jen několik řádků kódu. 

Sabri Haddouche na svém Twitter profilu zveřejnil odkaz na webovou stránku, která byla vytvořena pouhými 15 řádky kódu. Jakmile tento odkaz uživatel otevře na svém iPhonu či iPadu, okamžitě dojde k restartování daného zařízení. Ovšem pokud si odkaz otevřete například na macOS, pouze dojde k zamrzení prohlížeče Safari. 

iPhone a další zařízení se restartují jednoduchým kódem

Celý kód údajně zneužívá slabé články webového renderingového mechanismu WebKit, jenž společnost Apple povoluje všem aplikacím a prohlížečům. 

„Cokoli, co využívá části HTML, může být v systému iOS ovlivněno,“ prohlásil Sabri Haddouche, který s odkazem na webovou stránku přišel. Ten navíc dodal, že pouze stačí, aby vám někdo poslal odkaz na Facebook či Twitter, nebo dokonce také e-mail, díky čemuž může dojít k podobným problémům. 

Osobně jsem odkaz vyzkoušel a opravdu došlo k restartování iPhonu. Někteří majitelé se nemusí dočkat celkového restartování, nýbrž pouhého znovu naběhnutí uživatelského rozhraní. Skvělou zprávou je, že se sice jedná o nepříjemnou chybu, na druhou stranu se nejedná o nic škodlivého. Nemůže se tedy stát, že byste pomocí této chyby mohli přijít o svá data a tak podobně. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Jan Edlman

27. 9. 2018, 8:25

Před více než týdnem jsem vás žádal o radu ohledně restartu mého iPadu, ale dodnes jsem od vás nedostal žádnou odpověď. Mám čekat dál nebo na dotazy vůbec neodpovídáte???
Jan Edlman

Jan Edlman

18. 9. 2018, 13:53

Dobrý den,
jak mohu uvedeným způsobem restartovat svůj iPad, když se vůbec nedostanu na úvodní stránku (iPad nereaguje na žádný pokus o spuštění a displej zůstává černý)?
Díky za případnou radu a pomoc,
Jan

Martin Graulich

17. 9. 2018, 17:13

Jsem nevěřil, ale mobil se fakt restartoval, ale PIN kód SIMky to nechtělo

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim