reklama

Google Mapy nyní můžete používat v rámci CarPlay

Google Mapy nyní můžete používat v rámci CarPlay
2018-09-20T12:57:49+01:00
• 20. 9. 2018

V rámci nového operačního systému iOS 12, společnost Apple implementovala také podporu pro mapové služby třetích stran. Jmenovitě se jedná o podporu aplikace Google Mapy, kterou je nyní možné používat v rámci služby CarPlay. Ve své podstatě jde o velmi potřebnou podporu, která ale měla přijít už dříve. 

V praxi to znamená, že od iOS 12 již nemusíte být odkázáni pouze na Apple Mapy, ale můžete využít i aplikace třetích stran, jež mají mapové podklady většinou více propracované. Společnost Google samozřejmě připravila aktualizaci v podobě Google Mapy verze 5.0. 

Google Mapy aneb má to malý háček

Nový instalační balíček právě přináší podporu pro CarPlay. Pokud tedy majitel iOS zařízení připojí svůj telefon k automobilu, bude se moci začít orientovat dle Google Maps. Problém však je, že hlasová asistentka Siri aplikaci od Googlu nepodporuje, tudíž není možné skrze Siri zadávat příkazy. 

Na druhou stranu Google nabízí vlastní vestavěné hlasové ovládání. To se ale aktivuje ve chvíli, kdy klepnete na tlačítko. To je samozřejmě menší problém, neboť vyjmutí ruky z volantu se nedoporučuje a používání telefonu během jízdy je nelegální. Google a Waze již dříve oznámily, že připravují podporu pro službu CarPlay. Waze je však stále ve fázi testování a vývoje. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim