reklama

Apple koupil společnost, která mu vyrobí skla pro AR brýle

Apple koupil společnost, která mu vyrobí skla pro AR brýle
2018-09-01T11:29:56+02:00
• 1. 9. 2018
1

Apple již nějaký ten čas vyvíjí zcela nový produkt. Zřejmě nikoho z vás nepřekvapí, že se jedná o chytré brýle s rozšířenou realitou (AR). Tyto brýle skvěle zapadnou již do současné strategie, kdy Apple velmi investuje do AR a ve svém operačním systému nabízí tzv. ARKit. Ten slouží vývojářům k vytvoření různých her a aplikací využívající právě rozšířenou realitu. Takovýchto chytrých brýlí se v ekosystému Applu máme dočkat někdy mezi rokem 2020 a 2021. 

Apple brýle již za dva roky?

Společnost Apple podnikla velký krok k případnému uvolnění brýlí, neboť ve středu oznámila, že odkoupila Akonia Holographics. Veškeré podmínky týkající se akvizice bohužel nebyly zveřejněny, na druhou stranu víme, že na brýlích jablečná společnost skutečně pracuje. 

Akonia Holographics je totiž šestiletá společnost, jež se zaměřuje na výrobu displejů pro brýle s rozšířenou realitou. Na webových stránkách se dokonce stejnojmenná firma chlubí, že její čočky pro chytré brýle „nabízejí jedinečnou kombinaci výkonu, transparentnosti a nízkých nákladů, jež přinesou revoluci v průmyslu chytrých brýlí“.

Akonia se mimo jiné chlubí také tím, že její displeje jsou nejsvětlejší a nejtenčí na světě, a dokonce také již vyvinula potřebnou technologii k dosažení budoucích vylepšení, včetně ještě většího zorného pole (FOV) a světelné účinnosti. 

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | bývalý student IT | velký milovník a zároveň kritik Applu | milovník dýmek

Komentáře

Matěj Vondráček

VIP 2. 9. 2018, 11:42
Android aplikace

„nabízejí jedinečnou porci výkonu…“

Dotekománie.czPřidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim