reklama

5 možností, jak používat Google Mapy v CarPlay video

5 možností, jak používat Google Mapy v CarPlay [video]
2018-09-21T13:33:44+01:00
• 21. 9. 2018

Google Mapy jsou nyní konečně podporovány službou CarPlay od společnosti Apple. Ve své podstatě to tedy znamená, že uživatelé iPhonu mohou být navigováni právě pomocí map od konkurenčního Googlu, a to přímo z vestavěného displeje automobilu. 

Jedná se o skvělou novinku, protože, jak všichni z praxe víme, Apple Mapy často chybují – vedou uživatele horší cestou, některá místa nezná a další. Situace je oproti minulosti výrazně lepší, za to tedy posíláme palec do Cupertina. Podpora aplikací třetích stran je tedy na místě. Někteří z vás ale nemusí přesně vědět, jak se s Google Mapami sžít. Proto jsme se rozhodli připravit podrobný článek a video, kde si vše názorně vysvětlíme. 

Informace v reálném čase, kdykoli je potřebujete

Google Mapy v rámci službou CarPlay jsou vybaveny stejnými funkcemi jako mobilní aplikace, kterou pravděpodobně máte nainstalovanou ve svém iPhonu. Můžete tak skrze vestavěný panel automobilu vyhledávat místa a podívat se na alternativní trasy. V praxi se vám ale samozřejmě nejvíce hodí aktuální informace o dopravní situaci. Máte tedy možnost zjistit, zda se v průběhu vaší trasy objeví zácpy a další. 

Nikdy nic nezmeškáte

Moc dobře to znáte. Otevřete dveře automobilu, pohodlně se usadíte a ihned vyhledáváte nejkratší cestu na svém iPhonu. Díky tomu zjistíte, za jak dlouho se do vašeho cíle dostanete. Společnost Google naštěstí myslela i na tuto situaci, tedy na situaci, kdy se potřebujete za relativně nízký čas dostat k danému místu. 

Google Mapy disponují funkcí, pomocí které můžete zadávat pouze cíl. V praxi to znamená, že si aplikace přesně pamatuje místo, kde jste naposledy zastavili. Nemusíte tedy zbytečně zadávat odkud a kam chcete jet. 

Žádná data? Žádný problém

Pokud máte tarif s nízkým počtem dat, anebo vyčerpáte svůj FUP limit, nezoufejte. I bez mobilních dat budete totiž moci najít cestu. Je tedy jedno, zda se zrovna nacházíte v lese, místě kde není signál, zahraničí nebo na poušti (méně pravděpodobné).

Google Mapy nabízí možnost offline navigování. Jestliže si tedy před cestováním stáhnete mapové podklady, nebudete mít žádný problém. 

Seznamujte

Jestliže patříte mezi uživatele, který rád vytváří seznamy, zbystřete. Do aplikace CarPlay můžete nahrát některé své seznamy z aplikace Google Mapy. V praxi to tedy znamená, že pomocí jediného klepnutí rychle přejdete na svá oblíbená místa – nemusíte tak zbytečně zadávat adresu cíle. 

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim