reklama

Jak Apple vytvořil dynamické pohybové ciferníky pro watchOS 5 video

Jak Apple vytvořil dynamické pohybové ciferníky pro watchOS 5 [video]
2018-09-21T11:14:50+01:00
• 21. 9. 2018

Operační systém watchOS 5 disponuje zcela novými pohybovými ciferníky – Fire, Vapor, Water a Liquid Metal. Mě osobně vždy zajímalo, zda se jedná pouze o uměle vytvořené grafiky, anebo zda se jedná o skutečné, tedy reálné snímky. Pravda vás dost možná překvapí.

watchOS 5 a celý vývoj ciferníků

Aby Apple získal tak úžasně detailní ciferníky, musel vše vytvořit ve svém reálném studiu, kde používal skutečný oheň, vodu a parní prvky. Následující exkluzivní zákulisní video, které sdílela zahraniční webová stránka CoolHunting, prozrazuje, jak byly veškeré nové ciferníky vytvořeny. 

Alan Dye, což je viceprezident společnosti Apple pro návrh uživatelského rozhraní, prohlásil, že celé oddělení, které se věnuje hodinkám, se rozhodlo vyhnout CGI a vše vytvořit se skutečnými materiály. 

„Bylo to skutečně o tom, že jsme spojili veškeré naše talenty k vytvoření těchto nových ciferníků. Celému projektu samozřejmě pomáhali také různí ředitelé se zaměřením na umělectví. Dokonce byli k dispozici i experti na barvy a grafici, ale také tvůrci modelů, které pomohli budovat veškeré struktury. Bez nich bychom naše studio zapálili.“ prohlásil Alan Dye.

Je obzvláště působivé, jak dynamicky nové ciferníky interagují s okraji displeje a zaoblenými rohy Apple Watch. Plameny ciferníku Fire například jemně osvětlují okraje. Zajímavý je ale také ciferník Water, kde bubliny stříkají z okrajů (takto detailně jsou ciferníky k dispozici pouze na Apple Watch Series 4. Na starších modelech se nachází pouze kruh). Teď už víte, jak Apple vytvořil dynamické pohybové ciferníky ve watchOS 5. Brilantní práce, co myslíte? Dejte nám vědět do komentářů pod článek.

Zdroj: idownloadblog.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim